Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
Sanatçılar

Adana Twins: Picture, İçgüdü ve Yüksek Standartlar

“Gözünüzü kapattığınızda müziğin aklınızda sahnelerle beraber canlanması gerekiyor”

  • OZAN TEZVARAN
  • 23 Ağustos 2019

2012'deki büyük çıkışlarından bu yana, Adana Twins müzikal becerilerini kanıtlamaya hız kesmeden devam ediyor. Dünyanın dört bir yanında dinleyicileri ile bir araya gelen ikili, mekanik ritimler arasına derin duyguları ince ince işliyor. 2006'dan beri birlikte çalışarak, Benjamin’in hip-hop sevgisini ve Friso’nun kulüp müziğine olan tutkusunu birleştiren Adana Twins, müzikal yolcuklarında Pete Tong, Solomun, Tale Of Us ve daha pek çok dans müziği prodüktöründen de destek gördü. Berlin’in önemli mekanları arasında gösterilen Watergate ile de beraber anılan Adana Twins, “Diynamic” üzerinden yayımladıkları kısaçaları Picture ile de adlarından uzunca bir süre bahsettirecek gibi görünüyor. İşte A&R etiketinin arkasındaki isimler, yeraltı elektronik müzik sahnesinin günümüz demir taşları, prodüktör ve DJ ikili Adana Twins...

Adana Twins elektronik müziğin mekanik katmanları arasına derin duyguları nasıl yerleştiriyor?

Klasikleşmiş parçalarımızdan biri olan Strange’den tutun da, Uncompromising’e kadar müziğimizde bu duygusal dokunuş zaten hep vardı. Müziğimizin, dinleyicilerimizi yeni bir dünyayla buluşturuyor olması bizim için çok önemli. Gözünüzü kapattığınızda müziğin aklınızda sahnelerle beraber canlanması gerekiyor. İkimiz de duygusal olduğumuzdan stüdyoya girdiğimizde duyguları mekanik araçlarla müziğe aktarmamız çok zor olmuyor. Günün sonunda bu makineleri insanlar kontrol ediyor ve duygularla onları biz besliyoruz.

Duyduğumuza göre ilk başladığınızda Benjamin’in daha çok Hip-Hop’a, Friso’nun da kulüp müziğine ilgisi var. Aranızdaki inanılmaz sonuçlara imza attıran dengeyi nasıl sağlıyorsunuz?

Bu kadar iyi sonuç vermesinin sebebi iki dünyanın da en iyi unsurlarını birbirine uydurmamız olabilir. Teknonun basit ama ritimsel tarzıyla hip-hop’un melodik halini bir araya getirmemiz olarak da bahsedebiliriz.

Sormazsak olmaz dediğimiz zevkli bir soruya geçelim. Birlikte kebap yediğiniz bir fotoğrafınızı alabilir miyiz?

Hayır.

A&Ring nasıl bu kadar dikkat çekebiliyor?

Paylaştığımız müziğin ikimizin de zevklerine hitap etmesi gerekiyor. TAU için A&Ring’i yaparken ortaya çıkan demoyu dinlediğimizde, kendimizden ödün vermeden ikimizin de bu demoya onay vermesi şart. Ancak bu şekilde kendi standartlarımıza uyacak bir sonuç almayı garantileyebiliriz. Parçaların yüksek standartlarla mikslenip kulüpler icin uygun hale getirilmesi de bizim icin diğer bir önemli nokta olabilir. Ancak bu saydığımız noktaların hepsinden emin olduğumuzda demoya onay veriyoruz.

Watergate’te bir geceyi nasıl tanımlardınız?

Duygu yüklü. Uzun ve yoğun.

Remikslerinizi dinlerken müzikle konuşuyormuşsunuz hissine kapılıyoruz. Bir parçanın esas karakterini görmemizi sağlayacak bir ipucunuz var mı?

Bu bir içgüdüdür. Duygudur. Tarif edebileceğimiz hiçbir şeye benzemez.

Rise EP’yi yaparken stüdyoda geçirdiğiniz günler nasıldı?

Eğlence dolu. Pavan’ı yapmaya Hamburg’da başladık, Avustralya’daki turumuz sırasında ilk düzenlemelerini yapıp Almanya’ya geri döndüğümüzde de bitirdik.

Adana Twins için sırada ne var?

Diynamic’le gelen Picture adında bir EP, harika performanslar ve üzerinde çalıştığımız büyük bir remiks var.

Türkiye'deki dinleyicilerinize bir mesajınız var mi?

İlk başladığımız günden beri Türkiye'yi çok sevdik. Buraya gelmek her zaman çok güzel.

Spotify '#Frekans' çalma listemizi takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...