Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

İTÜ’de Bir Elektronik Müzik Topluluğu

Mart ayında kurulan Müzik Tasarımı ve Performans Kulübü etkinliklerine hız kazandırdı

  • MIXMAG TURKEY
  • 13 Mayıs 2019
İTÜ’de Bir Elektronik Müzik Topluluğu

İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından müzik prodüksiyonu, çeşitli enstrümanların kullanımı ve müzik teorisi gibi farklı alanlarda eğitim vermek ve workshop, panel, masterclass gibi çeşitli etkinlikler yaparak elektronik müzik kültürünü üniversite içinde yaşatmayı amaçlayan bir öğrenci kulübü kuruldu.

Mart 2019’da Bandtra grubu üyesi prodüktör Burak Sarsılmaz’ın (SARSO) girişimi ile başlatılan ve üniversitedeki ekip arkadaşlarının bu girişimi desteklemesi sonucu hep birlikte resmi kuruluşunu gerçekleştirdikleri Müzik Tasarımı ve Performans Kulübü 26 Nisan’da Türkiye’nin tek Ableton sertifikalı eğitimcileri Cenk Uniş ve Meriç Yılmaz (Purple Phase) ile yaptıkları workshop ile faaliyetlerine başladı.

Öğrenciler tarafından oldukça ilgi toplayan etkinlik sonrası, kulübün ikinci ve dönemin son etkinliği olan "Building your audiovisual performance setup with multimedia programming" konulu workshop, Mixmag Türkiye etkinliklerindeki performanslarından yakından tanıdığımız Karakter’in katılımıyla 10 Mayıs’ta İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleşti. Karakter, Refik Anadol’un da yer aldığı "Kampüste Dijital Sanat" programı kapsamında Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği workshop sonrası İTÜ öğrencileriyle buluşmuş oldu. 2018'de büyük bir çıkış grafiği yakalayan KRCL’in de konuk olduğu workshopun sonunda katılımcılar kendilerini anlatan karakterlerini çizdi ve müziğe dair hayallerini paylaştı.

İTÜ Müzik Tasarımı ve Performans Kulübü, önümüzdeki akademik yıl farklı alanlarda yapacağı workshoplarla ve düzenleyeceği çeşitli etkinliklerle 1773 yılında kurulan köklü eğitim kurumunda elektronik müzik kültürünün yaşatılmasına katkı sunmayı, farklı üniversitelerde aynı isimle topluluk oluşturularak bu kültürü tüm üniversitelerde aktif olarak yaşatmayı ve yardımlaşma ile büyük etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor.


Spotify 'Frekans' çalma listemizi takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...