Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

Futbol marşına dönüşen en iyi 12 remiks

EURO 2024'te Türk Milli Takımı'nın serüveni başlarken, kutlamaların atmosferini yükseltecek remiks marşları yeniden hatırlayalım

  • MIXMAG TURKEY
  • 18 Haziran 2024

Futbolda tribün tezahüratlarından, dillere pelesenk olup hafızalara kazınan konsept şarkılara kadar uzanan etkileyici bir marş geçmişi var kuşkusuz. Yıllar boyunca Andrew Weatherall ve Terry Farley gibi büyük isimler New Order’a İtalo dokunuşları katıp "maç günü" temasını dans müziği ile kesiştiren pek çok katkı sağladılar. Türkiye özelinde duruma baktığımızda Tarkan'ın 2002 FIFA Dünya Kupası döneminde 'Taş' şarkısını Milli Takım'a uyarladığı 'Bir Oluruz Yolunda'nın Türk sporseverlerin gönlündeki yeri hep ayrı kalacak ancak birçok ülkenin Euro 2024 çılgınlığına kapıldığı ve Avrupa çapında büyük kutlamalara doğru ilerlemenin hayal edildiği bu günlerde, futbol coşkusunun müziklerini oluşturan ve futbol marşına dönüşen global çaptaki en iyi 12 remiksi sizler için derledik.

1
DARIO G 'CARNAVAL DE PARIS' (HAPPA'S FUTBOL REMIX LOL)

Dario G'nin orijinal versiyonunun tüm duygu ve ihtişamına eklenen temposu ile Happa remiksi, durmaksızın ilerleyen üst düzey bir marşa dönüşmüş. Michael Owen’ın 2002 Dünya Kupası'nda Danimarka'ya attığı golün yorumunun eklenmesi ise tam yerinde bir dokunuş olmuş.

2
DJ FINGERBLAST 'SCOUTING FOR GOALS - GARETH SOUTHGATE ANTHEM'

Bangface’in müdavimi DJ Fingerblast’ın ‘Scouting for Goals - Gareth Southgate Anthem’ eseri, geçişlerdeki ustalığıyla dikkat çekiyor. ‘Southgate you’re the one’ sözleri ile başlayan versiyonda, tempo katılmış ‘Please don’t take me home’ bölümleri, takımı turnuvada tutmak için bir motivasyon kaynağı olmuş.

3
SHAKIRA 'WAKA WAKA' (SHARAM’S WORLD CUP MIX)

Kolombiyalı şarkıcı Shakira'nın remiks hakkındaki “Mükemmel anlam ifade eden sanatsal iş birliklerinden biri” sözleri ile bu dinamizm dolu versiyonu dinliyoruz.

4
NEW ORDER ‘WORLD IN MOTION’ (CARABINIERI MIX)

New Order'ın 'World In Motion' parçasına Andy Weatherall ve Terry Farley tarafından yapılan bu remiks, İtalya'da 1990 Dünya Kupası sırasında Factory Records tarafından yayımlanmıştı.

5
ZOMBIE NATION ‘KERNKRAFT 400’ (SPORT CHANT STADIUM REMIX)

Bazı tezahüratlar sözsüz de olabilir. Büyük bir festival kalabalığı ya da futbol tribünlerinde bir melodiyi hep birlikte haykırmak, benzersiz bir öfori dalgası yaratabilir. Bu remiks de onlardan biri.

6
ED SPINNA ‘MATCH OF THE BAE' (MOTD THEME TUNE REMIX)

Breaks etkileri barındıran bu kıpır kıpır remiks, 150 BPM’lik hızlı temposuyla parti keyfi veya maç öncesi motivasyon için birebir.

7
THE LIGHTNING SEEDS ‘THREE LIONS’ (ROB J MADIN REMIX)

Rob J Madin, The Lightning Seeds’in ‘Three Lions’ parçasının güçlü bas dizilerine sahip synth odaklı bu düzenlemesinde zafer dolu, funky bir hayal gücü sunuyor.

8
COLLAPSED LUNG ‘EAT MY GOAL’ (SYNCHROMESH 'TERROR ON THE TERRACES' MIX)

Synchromesh’in EURO 1996 döneminde müzik tutkunlarıyla buluşturduğu ‘Eat My Goal’ remiksi, after parti çalma listeleri için son derece uygun dalgalı bas dizisine sahip bir kompozisyonla bizi baş başa bırakıyor.

9
LIGHTNING SEEDS ‘THREE LIONS (FOOTBALL’S COMING HOME)’ (TS7 REMIX)

Lightning Seeds imzalı ‘Three Lions’, İngiltere'nin uluslararası futbol turnuvalarındaki itici gücü olarak çok şey ifade ediyor. TS7, bu klasiği bass-heavy dans parçasına dönüştürmekte tüm ustalığını konuşturmuş.

10
GERRY & THE PACEMAKERS ‘YOU’LL NEVER WALK ALONE’ (ALEX K REMIX)

Liverpool’un coşkulu tezahüratını hızlı bir dans parçaya dönüştüren Alex K, yoğun ritme tribün kalabalıklarından alınan kayıtları da eklemiş. Bu şarkının duygusunun böyle bir dönüşüm göstereceğini kim tahmin edebilirdi?

11
GRANDAD ROBERTS AND HIS SON ELVIS 'MEAT PIE, SAUSAGE ROLL' (HANDBAGGERS 7” DANCE MIX)

Taraftarların maç günü yaşadıkları heyecanı, maç öncesi ve sonrası ritüelleri, futbol sevgisi ile topluluk ruhunu kutlayan bu parça, Handbaggers’ın hazırladığı remikste sporseverleri motive edecek lezzetli bir melodik yapı ile bezenmiş.

12
ATOMIC KITTEN 'SOUTHGATE YOU'RE THE ONE' (FOOTBALL'S COMING HOME AGAIN)

2018'de tribünleri etkisi altına alan tezahürat, Atomic Kitten tarafından hak ettiği bir düzenlemeye kavuşturuldu.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...