Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
Sanatçılar

Mahmut Orhan: ‘Uzun süren özlemin ardından çok duygusal buluşmalar yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum’

Mahmut Orhan ile Ankara ve İstanbul'daki yaklaşan orkestral performansları öncesi bir araya geldik

  • MIXMAG TURKEY
  • 14 Haziran 2023

Telegram kanalımıza abone olarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Ankara ve İstanbul’daki orkestra eşliğindeki performanslarınız için sayılı günler kaldı. Çok yakın bir süre önce de büyüdüğünüz şehir Bursa’daki sevenlerinizle buluştunuz. ABD’ye taşındıktan sonraki ilk kapsamlı Türkiye turunuzla ilgili his ve düşünceleriniz nasıl?

Uzun süren özlemin ardından çok duygusal buluşmalar yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum. Yıllar sonra Bursa’da, doğduğum şehirde, içinde doğup büyüdüğüm kitleye çalmak bambaşka bir deneyimdi. Devamında iki orkestral performansın takip etmesi, birinin ilk kez Ankara’da olması, diğerinin İstanbul’da ve Türkiye’nin en önemli sahnelerinden Küçükçiftlik Park’ta olacak olması da duygularımı katlıyor.

16-17 Haziran’daki orkestral performanslarınız aslında sizin açınızdan bir ilk değil. 2021’de de Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda benzer bir şov gerçekleştirmiştiniz. Müzikal ve prodüksiyon anlamda 2021’deki şovunuz ile yaklaşan Ankara-İstanbul performanslarınızı nasıl kıyaslarsınız?

2021 Harbiye Açık Hava Tiyatrosu şovumuz, hem ilk orkestral işimiz olması hem de şehir hatta ülke hafızasında çok önemli yer etmiş başka bir mekandaki ilk performansımız olması sebebi ile ayrı bir yere sahip. O günden bugüne üçüncü kez bu konsept ile sahneye çıkıyoruz. Elbette hem müzikal içerik olarak hem de görsel içerik olarak tecrübelendik, büyüdük, seyircimiz de, sahnemiz de büyüdü.

2021’de ilk konser büyüsü vardı, bugün en büyük konser büyüsü var bizi karşılayan.

En son çıkan müzik çalışmanız, Paul Brenning ve Monnarsh’ın katkı sunduğu ‘Cutting Ribbons’ olmuştu. Bu yaz Mahmut Orhan cephesinde hangi yeni çalışmalar müzik tutkunlarını bekliyor?

Eli kulağında bekleyen dört parça var. Devamında da bir albüm olarak dinleyici ile buluşacak. Yeni gelecek olan parçalarda hem Mahmut Orhan’ın özgün kültürel esintilerini hem de güncel müzik akımlarının parçalarını bulacaksınız. Çok renkli bir seri geliyor.

Orkestra eşliğindeki Ankara ve İstanbul çıkarmanız öncesi, dinleyicilerinize bizim aracılığımızla neler söylemek istersiniz?

Ekip olarak şimdiye kadarki tüm orkestral şovlarımızın üzerine çıkan bir deneyim hazırladık. Hem ilk perdede orkestra ile hem de ikinci perdede DJ setimde, daha önce hiç duyulmamış eserleri duyacaksınız. Müthiş iki akşam olacak.

༺༻

Mahmut Orhan'ın orkestra eşliğindeki yaklaşan performanslarının biletlerine aşağıdaki bağlantıları takip ederek ulaşabilirsiniz.

MAHMUT ORHAN (LIVE IN CONCERT WITH ORCHESTRA) KONSERİ - ANKARA | 16 HAZİRAN 2023

MAHMUT ORHAN (LIVE IN CONCERT WITH ORCHESTRA) KONSERİ - İSTANBUL | 17 HAZİRAN 2023

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...