Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ETKİNLİK

Parra for Cuva'nın Merakla Beklenen İstanbul Performansı İçin Geri Sayım Başladı

Berlin elektronik müzik sahnesinin yetenekli isimlerinden Parra for Cuva 19 Ocak Cumartesi gecesi Babylon'da

  • MIXMAG TURKEY
  • 27 Aralık 2018

Çocukluğu Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletinde küçük bir kasabada geçen, 11 yaşında piyano çalmaya başlayarak müziğe adım atan Parra for Cuva’nın yaratıcısı Nicolas Demuth, klasik piyano ile başladığı müzik yaşamında caz, pop ve indie tarzlarına yöneldikten sonra Berlin’e taşınarak elektronik müzik dünyasına adım attı.

Alman ses sanatçısı ve şarkı yazarı Anna Naklab (Annika Klose) ile 2013 yılındaki ortak cover çalışması "Wicked Games" ile Spinnin' Records, 2014 yılındaki "Small Flowerd" ile Armada Music'in derleme albümlerine girme başarısı göstererek profesyonel kariyerinin ilk iki yılında etkili bir görünüm kazanan Parra for Cuva, house elementlerini downtempo, klasik ve caz piyano kompozisyonları ile harmanladığı özgün melodileriyle dikkatleri üzerine çekti ve 12 parçadan oluşan çıkış albümü “Majouré”yi Lanient Tales Recordings etiketiyle 2015'te yayımladı.

Müziğini piyanonun yanı sıra kalimba, davul, çan ve akordeon gibi enstrümanlarla da zenginleştiren sanatçı, 2016 yılında Senoy ile yayımladığı “Darwīš” adlı albümü ile elektronik müzik sahnesindeki yerini sağlamlaştırdı. Sanatçı ana akım elektronik müziğin limitlerinin dışında kalacak bir yaratıcılıkla oluşturduğu, 22 Kasım'da piyasaya çıkan son electronica albümü “Paspatou”dan iki parçayı geçtiğimiz aylarda dinleyicileriyle paylaşmıştı. Melankoli ve coşku arasında bir yerde farklı duygulara açılan albüm; ismini Jules Verne’in “Seksen Günde Devri Alem” eserindeki kâhyadan alıyor.

Yeni yılın ilk ayında Basel ve Stuttgart performanslarının yanı sıra 19 Ocak Cumartesi gecesi İstanbul'daki sevenleriyle Babylon'da buluşacak olan Parra for Cuva'yı canlı dinleme fırsatı devam ediyor.

Etkinlik biletlerini bu bağlantı aracılığıyla satın alabilirsiniz.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...