Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
MÜZİK

“трип” Recordings Yeni Yıl Dileklerini İyimser Bir Yeniden Doğuş İle Sunuyor. Tabii, “Tekno Tanrıçasına” Yakışır Bir Şekilde!

Nina Kraviz’in özgün müzikal tavrının hissedildiği ve yeni sanatçılardan dikkat çekici yapımlar içeren derleme albüm 28 Aralık'ta piyasaya çıktı

  • OZAN TEZVARAN
  • 2 Ocak 2019

Nina Kraviz’in 2014’te hayata geçirdiği plak şirketi трип (Trip) Recordings sınırlara ve müzik türlerine meydan okuma amacıyla kuruldu. Tekno tanrıçası olarak da anılan Nina Kraviz’in kendine has müzikal tavrını ortaya koyarak oluşturduğu ilk derlemeler aynı plak şirketinden Deviant Octopus adı altında yayınlandı. Her çalışmasında müzik ve sanatı belirli konseptler altında toplayan Trip Recordings, “Happy New Year! We Wish You Happiness!” isimli yeni derleme albümü geçtiğimiz günlerde müzikseverlerle buluşturdu.

8 parçadan oluşan yeni yıl konseptli derlemede plak şirketine yeni katılan 3 müzisyen de yer alıyor. Buttechno’nun ağır asit melodileri ile hızlı bir açılış yaptığı derleme, Nina Kraviz’in Snazzy ile ortak çalışması U Ludei Ese Pravo! ile devam ediyor. Kırılgan/mekanik vokallerle desteklenmiş kesik bass melodileri kendini bir anda çalışmalarını yakından takip etmeye çalıştığımız PTU’ya bırakıyor.

Derlemeden favori parçamız Mstera, kendinden önceki parçalar gibi asit elementleri bulundururken, etrafınızı saran sub-basslar’la parçanın iskeletini de güçlendirmeyi ihmal etmiyor. PTU'nun bir önceki derlemede bulunan Castor And Pollux parçasındaki ses tasarımının etkisi de hâlâ üzerimizde.

Carlota’nın Your Destination ve Noise Pyschosis parçalarıyla devam eden yeni yıl temalı albüm incelememizde, Vladimir Dubyshkin’in gövdeli davullarının ön planda olduğu Soviet Film'in ardından, derlemede bizi ses kullanımı açısından en çok şaşırtan parçaya geliyoruz. İniltilerden oluşturulmuş ses patlamaları, etrafınızı saran çarpık sesler ve yüksek temposu ile Dubstepping Progression Fast ve Buttechno.

Buttechno’nun deneysel çalışmasının ardından yaylıları ile dinleyiciye nefes alma olanağı sunan The Mover, Track 1 ile ironik bir kapanış sergiliyor.

Yeni yıl dileklerinin yeni sanatçılar ile beraber sunulduğu derleme, bir önceki albüm “Don’t You Mess With Cupid, ‘Cause Cupid Ain’t Stupid” ile karşılaştırıldığında daha sakin, daha iyimser bir yapıya sahip. Bir önceki derlemedeki agresif tutum ve sert dokunun yerini yeniden doğuş alıyor.


Albümü aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla satın alabilirsiniz:
Beatport
Clone.nl

[Fotoğraf: Paola Kudacki]

Yükleniyor...
Yükleniyor...