Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

Carl Cox Uzun Bir Sürenin Ardından İstanbul'da

Duayen isim 10 yıl aradan sonra...

  • MIXMAG TURKEY
  • 12 Ocak 2019
Carl Cox Uzun Bir Sürenin Ardından İstanbul'da

Tüm zamanların en iyi DJ’lerinden ve kimilerine göre DJ’liğin sembol figürlerinden Carl Cox, Jeton Records organizasyonu ile 28 Eylül'de Zorlu PSM'de performans gösterecek. Katıldığı etkinlik sayısını mümkün olduğunca aza indiren sanatçı en son 2009'da Türkiye'deki müzikseverlerin karşısına çıkmıştı. Bu durum sanatçının katıldığı az sayıdaki etkinliği daha da özel kılan, kaçırılmaması gereken deneyimler arasına katan bir nitelik taşıyor.

Onyıllardır en çok rağbet gören DJ’lerden biri olan, Ibiza’daki 15 sezonluk efsanevi “Revolution” parti serisinin ardından dünyanın en iyi kulüplerinden biri haline getirdiği Space’ten 2016 yılında ayrılan Carl Cox, bu özel adanın resmi olmayan kralı unvanını taşıyor. Sanatçının 2017 yılına kadar sürdürdüğü Global Radio Show adlı radyo programı 16’ncı yılında 35 ülkeden haftalık 17 milyon dinleyici rakamına ulaşmıştı.

Carl Cox aynı zamanda bu yıl Temmuz ayında yine 10 senenin ardından Exit Festival'e geri dönüyor olacak. Elektronik müzik tarihinin en iyi partilerinden biri olarak hatırlanan, sanatçının 2009 yılındaki unutulmaz kapanış setinin onuncu yıl dönümü niteliği taşımasıyla da ayrı bir öneme sahip olan gelişmeyle ilgili sanatçı, “EXIT festivalinde çaldığım zaman hayatımdaki en iyi deneyimlerden biriydi. Burada çalarken kendini, ruhunu yansıtmalısın; kendini çalmalısın. EXIT’i özel kılan tam da bu!” açıklamalarıyla çıkan haberleri doğrulayarak festivalin kendisi için taşıdığı önemin altını çizdi.

Efsane DJ’in EXIT’e geri dönüşü festival düzenleyicileri ile çok sayıda hayranının ortak işbirliği sayesinde gerçekleşti. Dance Arena line-up’ı için yapılan yıllık oylamada hayranları onu en çok istenenler arasında bir numaraya koyunca, festival yönetimi Carl Cox için bir davet videosu yayınlamıştı. Hayranları hemen ardından, katıldığı önceki röportajlarında “en hardcore dinleyici kitlesi” olarak nitelediği dinleyicilerinin karşısına tekrar çıkması için #CarlCoxEXIT hashtag’i ile bir başka davet videosu daha yayınlamış, sanatçıyı tekrar Dance Arena’ya davet etmişti. Popüler DJ çok geçmeden çağrılara olumlu yanıt vererek Avrupa’nın en dikkat çekici festivallerinden EXIT’te sahne alacağını açıkladı. 2013’te aldığı ilk derecenin ardından geçen yıl yaklaşık 220.000 ziyaretçisiyle ikinci kez Avrupa’nın en büyük festivali ödülü kazanan EXIT için Carl Cox, katıldığı bir röportajındaki demecinde festivalin gelecekte birkaç kez daha aynı başarıya ulaşacağını tahmin etmişti.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...