Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
Galeriler

40 fotoğrafta Echoes From Agartha ve Gates Of Agartha’nın 2023 yaz etkinlikleri

Dixon, Keinemusik, BLOND:ISH, Lee Burridge, Bedouin, Echonomist, Mercan Dede, Murat Uncuoğlu, Erdi Irmak, Cihangir Çınar, Zoe Dona ve Jamie S’in aralarında olduğu isimlerin sıra dışı müzik ziyafeti sunduğu çifte etkinlik serisi, hafızalardan kolayca çıkmayacak anlara sahne oldu

  • MIXMAG TURKEY | FOTOĞRAFLAR: ARDA AYTAN & BEYAR GÜLER
  • 30 Ağustos 2023

Telegram kanalımıza abone olarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Echoes From Agartha festivali, büyüleyici hikâyesini bu yaz düzenlediği çifte etkinlik serisiyle bir kez daha gözler önüne serdi. Atlantis'in yok olmasından sonra Atlantislilerin kurduğu, Kapadokya dahil dünyanın 12 yerinde kapısı olduğu düşünülen büyük yeraltı krallığı Agarta efsanesini temellendiren festival, 2023 edisyonundaki ilk ayağı olan Echoes From Agartha'yı, volkanik kaya manzaralarının büyüleyici doğal oluşumlarına ev sahipliği yapan Kapadokya’da gerçekleştirdi.

Dünyanın dört bir yanından binlerce müzik ve parti tutkununu 2021 yılından bu yana bu izole cennete çekmeyi başaran Echoes From Agartha, 26-31 Temmuz tarihleri arasındaki Kapadokya günlerinde mistik vadi ve büyüleyici kanyon estetiğinin yanı sıra günbatımının dans eden silüetlere fon oluşturduğu Yunak Evleri'nde katılımcılarını ağırladı. İpek yolu üstünde tarihi bir konaklama yeri olan Saruhan Kervansaray bu yıl ilk kez programa dahil olup, Kapadokya'daki etkinlikler süresince katılımcıları eski dünyanın cazibesiyle sarıp sarmaladı. 3-6 Ağustos’taki ikinci aşama Gates Of Agartha'nın 'decompression week' buluşmasının destinasyonu ise Çeşme Before Sunset Beach oldu.

Dixon, Keinemusik, BLOND:ISH, Lee Burridge, Bedouin, Echonomist, Mercan Dede, Murat Uncuoğlu, Erdi Irmak, Cihangir Çınar, Zoe Dona ve Jamie S’in aralarında olduğu isimlerin sıra dışı müzik ziyafeti sunduğu çifte etkinlik serisi, hafızalardan kolayca çıkmayacak anlara sahne oldu.

2021 yılında ilk kez dünya ile buluşan festival, Yağız ve Yalım Acar kardeşler tarafından bugüne ulaşarak göz alıcı üçüncü yıl programını hayata geçirdi. Festival artık her yıl limitli sayıda 2.000 müzik tutkunu için alışılmışın dışında bir çekim merkezi olmayı başarıyor. Parti ve müzik kültürünü, özenle hazırlanmış sahne prodüksiyonu ve ışık tasarımıyla bütünleştiriyor.

Katılımcılara ütopik bir aidiyet deneyimi sunmayı amaç edinen festivalin yaratıcı ekibi, Agarta efsanesinin büyüsünü öne çıkarıcı görseller, kostümler ve mekân kurgusuyla fark yaratıyor. Festival ziyaretçileri de Agartalı tarza kendi yorumlarını getirerek, sahne arkasında tasarlanan estetiğe organik bir boyut katıyor ve ortaya çıkan bütüncül auranın ahenk yaratan bileşeni oluyor.

Kapadokya ve Çeşme’deki iki yaz etkinliğinden derlediğimiz fotoğrafları aşağıda inceleyebilir, Echoes From Agartha cephesindeki en yeni duyuru ve gelişmelerden haberdar olmak için Instagram profillerini buradan takibe alabilirsiniz.

KAPADOKYA - ECHOES FROM AGARTHA

ÇEŞME - GATES OF AGARTHA

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...