Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
MODA

Adidas Originals 90’ların Ozweego silüetini yeniden yorumladı

Tasarımı 90’ların agresif ruhunu yansıtan ayakkabıya yeni bir yorum

  • GÖRKEM BAHRİYELİ
  • 11 Ağustos 2019

Geçtiğimiz ay OZWEEGO’nun dikkat çeken yenilenmiş tasarımını piyasaya sunan adidas Originals, bu sefer 90’lı yılların canlı renklerinden ilham aralak tasarladığı modelin yeni renk seçenekleriyle geri döndü.

Daha fütürist bir tasarımla birleştirilerek üzerinde tekrar çalışılan ikonikleşmiş koşu ayakkabısının son hali geçmişten gelen ve günümüz jenerasyonuna bırakılan bir miras niteliğinde.

1990’lar boyunca birçok kez yeniden piyasaya sürülen OZWEEGO, zamanının en ileri görüşlü spor ayakkabısıydı. Tasarımı günümüze uyarlayarak geri getirmek isteyen Adidas, 1998’de satışa sunulduğunda sokak kültürünün hemen benimseyip sevdiği 'OZWEEGO 3' modeli üzerine odaklandı.

Günümüzde modern çizgilerle yeniden ifade bulan ayakkabı, 1998’de satışa sunulan versiyonunun orijinal tasarım ve ruhundan da vazgeçmiyor. Modern malzemelerle tasarlanan ayakkabının tabanında oldukça esnek ve dayanıklı bir malzeme olan TPU (termoplastik poliüretan) kullanılırken, üst kısmında da mesh ve kumaş astar kullanılmış.

5 yeni renk seçeneğinin bulunduğu ayakkabının, yeşil ve turuncunun fütüristik bir şekilde harmanlandığı siyah ile birlikte neon turuncu gibi renk seçenekleri bulunuyor. Ayakabıda kullanılan renkler ilhamını da yine dönemin nostaljik tarzı ve çılgın renklerinden alıyor.

Dünya genelinde 8 Ağustos’tan itibaren satışa sunulan olan OZWEEGO modellerini www.adidas.com.tr ve diğer satış noktalarında bulabilirsiniz.

Spotify '#Frekans' çalma listemizi takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...