Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ÖNE ÇIKANLAR

Akışına Bırak | FLUX

Alışılmışın dışına çıkan bir motivasyon ve algı ile hızla büyüyen bir müzik topluluğu

  • MIXMAG TURKEY
  • 7 Şubat 2020

İstanbul elektronik müzik sahnesine geçtiğimiz yıl Mart ayında katılan müzik ve sanat kolektifi FLUX ilk yılını geride bırakmaya hazırlanıyor. "Istanbul Rooftop X" serisiyle şehrin en güzel manzaralı teraslarında başlayıp, "Feel the Bosphorus" ile İstanbul Boğazı'nda devam eden topluluğun serüveni, "State of Flux" serisiyle Erly Tepshi, Alberth, VNTM ve Solee’yi İstanbul Kastel’de ağırlayacakları etkinliklerle devam ediyor olacak. Önümüzdeki dönemde BPM’lerin yükseldiği yeni etkinlik serilerini de duyurmak için hazırlıklarını son aşamaya getiren, yeni etkinliklerinde yeni insanlarla tanışmak için sabırsızlanan FLUX ekibini gelin daha yakından tanıyalım.

FLUX‘ı diğer oluşumlardan ayıran detaylar neler?

Devinim ve sürekli yenilenmeyi ilke edindiğimiz için müzik tarzımızı mümkün olduğunca yeni tutmayı hedefliyoruz. Kolektif oluşum ruhunu modern melodik house & techno ile harmanlayarak farklı bir motivasyon yakaladık.

Sizce techno’nun ilk çağrıştırdığı duygular nelerdir?

Underground kültürün yıllardır biriktirerek günümüze getirdiği bir görüş techno'nun karanlık, depresif, dışavurumcu yönlerinin baskınlığı. Ancak yadsınamayacak bir gerçek var ki techno, istisnasız tüm duyguları harekete geçirebiliyor. Özellikle melankolik ve dinamik türlerinde mutluluk ve heyecan duygularının ön plana çıktığına inanıyoruz.

Etkinliklerinizin konsepti ve müzik tarzları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

FLUX ekibi ilk etkinliklerini düzenleme kararı aldığında konseptimiz sevdiğimiz müziği tanıtmak ve duyurmanın yanında müziği yaşadığımız şehrin de tanıtılmasını sağlamaktı. Bu yüzden etkinliklerimizi şehrin hayranlık duyulası tarihi manzaraya sahip konumlarında başlatma kararı aldık.

Takipçileri için yakın zamanda FLUX’tan neler bekleniyor?

Biz hedeflediğimiz gibi müziğimiz ile birlikte müziği oluşturduğumuz şehri de tanıtmaya devam edeceğiz. Yaz döneminin yaklaşmasıyla “Feel The Bosphorus” konseptli etkinliklerimiz İstanbul Boğazı’nda devam edecek. Çok yakın zamanda da yeni konseptlerimizi tanıtıyor olacağız.

FLUX topluluğu 21 Şubat'ta Erly Tepshi ile Alberth, 27 Mart'ta VNTM ve 29 Mayıs'ta Solee'yi İstanbul Kastel'de Türkiye'deki sevenleriyle buluşturacak. FLUX'ı bu bağlantı aracılığıyla takip edebilirsiniz.

#Yeraltı çalma listemizi Spotify'da dinleyin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...