Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
MODA

Emerald Sarı Rengin Mod Yükseltici Gücünün Arkasında

Rinse FM müdavimi ve M.I.A. tur DJ’i Emerald’la stil konuştuk

  • Röportaj: Jasmıne Kent-Smıth | Fotoğraf: SHERELLE THOMAS | Çeviri: Tatlıhan Tuncel
  • 7 Şubat 2019

Dubstep günlerinde en iyi arkadaşlarımdan biriyle yeni yeni gitmeye başladığımız rave partilerinden birinde yerde şu an taktığım zümrüt kolyeyi bulduk. Arkadaşım değerini öğrenmek için rehinciye götürdü kolyeyi; öğrendik ki saf gümüş ve hakiki zümrütmüş. Bulacağımız varmış, bana sorarsan. Çok güzel bir şey. Geri verdik bu arada ama gelip alan olmadı!

Sarı rengin modu yükselttiği ve daha iyi hissettirdiği biliniyor. Düşününce, biriyle tanıştığınızda canlı rengini beğenip 'Aa! Tişörtün ne güzelmiş!' demeniz yaşayacağınız etkileşimi tamamen değiştiriyor.

The Fresh Prince of Bel Air dizisindeki Hilary Banks ve Ashley Banks'i hep sevmişimdir. İçine kendi zevkimi de katarak o ikisinin stillerinin bir karışımını yakalamaya çalışırım hep.

Öyle ciddi bir marka takipçisi değilim ama Nike Air Force 1 ayakkabılarına bayılıyorum; ayağımdakiler de kutusundan yeni çıkmış bir çift. Aynısından bir çiftim daha var ama epey yıpranmış durumda! Böyle günler için bir yedeğim olsa iyi olur diye düşünüp bunları da aldım.

Oldukça yaratıcı kıyafetler yapan pek çok arkadaşım var, ben de çoğu zaman öncelikle onlara yöneliyorum. Bu üzerimdeki takım bir arkadaşımın üretimi; markasının adı da Out Of The Ordinary. Bir şeyler üreten arkadaşlarıma destek olmak hoşuma gidiyor.

Ne giydiğim tamamen moduma bağlı. Bugün kalktım, baktım güneş açmış, ben de tam bir ayçiçeği gibi giyindim! Modum kötü olduğunda da siyah giyerim hep.

Genelde pantolon-tişört tarzı bir kızım ama biraz daha kadınsı olmaya çalışıyorum. Bugün giydiğim gibi kısa üst parçalar hoşuma gidiyor.

Her yere bisikletimle gidiyorum, dolayısıyla rahat olmam lazım. Bisikletin pedallarına takılmadığı için genellikle dar paça pantolonları tercih ediyorum, en sevdiğim pantolon kesiminin zaten bu olması da işin bonusu. Genelde vücuduma çaprazlama bir bel çantası takıyorum, her yere bisikletle giden biri için mükemmel seçenek.

Bu giydiğim mont geçenlerde Marques’ Almeida için çalıştığım bir moda işinde hediye edilmişti. Öyle lüks moda ürünleri satın alamam genelde ama bazen böyle hediyeler alma şansım oluyor ki bu da müthiş.

Giydiğim beyzbol jarsesi Nikaragua'dan. Geçen sene yılbaşında gittiğimde pazardan 2 pounda almıştım sanırım. Beyzbol maçına da gitmiştik, müthişti! 20 peniye bir kap taze seviçe yiyorsun!

Küçüklüğümden beri stil ikonum olan M.I.A.'nın DJ'liğini yapıyorum şu an. Şimdi kendisinin DJ'i olduğum için habire bunu söyleyip durmak istemiyorum tabii; ''Anladık Emerald, biraz huzur ver artık!'' diyecek yoksa.

Moda konusunda hep deneysel bir tarzım oldu, çocukken bile. Modelliğe üç aylıkken başladım, 21 yaşıma kadar da devam ettim; yani uzunca bir süre modayla ilgiliydim. Arkadaşlarım hep dalga geçerdi, klipte oynamaya hazır gibi giyindiğimi söylerlerdi!

Emerald (Emerald Rose Lewis) her pazartesiden perşembeye Rinse FM'de Drive programını sunuyor.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...