Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
Sanatçılar

Icarus 4 Mayıs'ta Suma Han'da sahne alıyor

Phallen, Artıfaz Club Nights 002 kapsamında 4 Mayıs'ta Suma Han'daki performansı öncesi Icarus ile Mixmag Türkiye için mini bir söyleşi gerçekleştirdi

  • RÖPORTAJ: PHALLEN
  • 28 Nisan 2024

Telegram kanalımıza abone olarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Artıfaz kurucularından Phallen, house ve UK Garage gibi soundların son dönemde öne çıkan isimlerinden Icarus ile Türkiye performansı öncesi Mixmag Türkiye için kısa bir röportaj gerçekleştirdi.

“Bize 'Icarus' grup isminin kökenini anlatır mısınız? Grup için ne gibi bir önemi var?

Birlikte 10 yıllık geçmişimiz var ama o zamanlar yazdığımız müziklerden biraz sıkıldığımız için son sanatçı adımızı sona erdirmiştik. Biz sadece müzikle yeniden eğlenmek ve sınır tanımadan yazmak istedik. Gerçekten hızlı bir şekilde birbirine uyumlu 4 melodi yazdık ve bunları insanlara dinlettiğimizde yeni bir grup ismi oluşturup yayınlamamız gerektiğini söylediler! Aslında planımız bu değildi ama yeni bulduğumuz ilhamdan keyif aldık ve bir isim düşünmeye başladık. Kolay olmadı ama bir şekilde kendimizi Yunan mitolojisinde bulduk ve 'Icarus' ismi aklımıza geldi. Biz sıkça kendimize asla fazla yükselmememiz, asla fazla alçalmamamız gerektiğini hatırlatıyoruz ve 'Icarus' bize bu duyguyu sağladı.

Sanatsal vizyonunuzu ticari talep veya beklentilerle nasıl dengeliyorsunuz?

Doğrusunu söylemek gerekirse artık ticari talep ve beklentileri düşünmüyoruz. Artık bu tür şeyler hakkında endişelenmeyi bıraktık ve o anda sadece istediğimiz müziği yapıp yayınlıyoruz. Geçmişte belirli kriterleri karşılayan müzikler yapmaya çalıştık ve bu hiçbir zaman iyi sonuç vermedi, bu yüzden şu anda stüdyoda doğru hissettiren şeyleri uyguluyoruz ve bazı insanların bununla rezonansa gireceğini, diğerlerine uymayacağını kabul ediyoruz ve bununla barışığız.

Turda veya stüdyoda geçirdiğiniz zamandan komik veya ilginç anekdotları paylaşabilir misiniz?

Bir keresinde St. Petersburg'da, bir otelin terasında gerçekleşecek bir performansımız vardı. Günün erken saatlerinde alanı kontrol ettik ve gerçekten iyi olacak gibi görünüyordu, ancak o akşam fırtına çıktı ve terasa çıkamadık. Bunun yerine, alt kattaki barın sonunda müşteriler içkilerini sipariş ederken- hatta bazıları bizim üzerimizden- DJ'lik yaptık! Çoğu insanın oturduğu, oldukça aydınlık bir odaydı ve biz çalarken otel misafirlerinden bazılarının ürktüğünü görebiliyorduk! Haha. Bonusu ise bedava viski dağıtmalarıydı, bu da yardımcı oldu.

༺༻

Icarus, 4 Mayıs'ta İstanbul Suma Han'da Murat Uncuoğlu ve Phallen'in de sahne alacağı etkinliğin konuğu olacak. Gecenin biletlerine buradan ulaşabilir, başarılı ikilinin öne çıkan müzik çalışmalarını aşağıda dinleyebilirsiniz.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...