Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ÖNE ÇIKANLAR

Göbeklitepe'de Open Studio serüveni Deborah De Luca ile başladı

İtalyan yıldızın Open Studio Göbeklitepe şovu Limits Off YouTube kanalında

  • LIMITS OFF İŞ BİRLİĞİYE
  • 8 Mart 2021

Gizem, tarih ve müziğin eşsiz buluşmasına hazır mısınız? Limits Off Open Studio'nun yeni projesi, insanlık tarihinin sıfır noktası olan Göbeklitepe ile göz alıcı performansları ve hipnotik setleriyle technoseverlerin gönlüne taht kuran İtalyan kraliçe Deborah De Luca’yı buluşturdu.

Şanlıurfa’da şans eseri keşfinden beri Göbeklitepe insanlık tarihini yeniden yazıyor. 12,000 yıl öncesine, insanlığın tarihine fener tutan Göbeklitepe aynı zamanda insanlığın ilk inanç merkezi ve hac noktası. İnsanlığın mağara devrinden çıkışı ve avcı toplayıcı hale geçtiği dönem olarak bilinen bir zamanda içinde bulundurduğu yapıların ve heykellerin inşasının nasıl olduğu ve bu kadar çok insanın nasıl tarım yapmadan birlikte yaşayabildiği halen kazı devam ettikçe çözülecek gizemlerden. Göbeklitepe’nin bir başka gizemi ise mağara çizimleri döneminden insanlığı bulundurduğu heykellerle sanat tarihinin mihenk taşı olması.

İnsanlığın muhtemelen ilk kez tarım yapmaya başladığı, ilk defa yerleşik hayata geçtiği, mağara duvarlarına resim çizmek yerine sistematik sanat yapmaya ve kültürel birikim oluşturmaya başladığı yer olan Göbeklitepe, başka bir deyişle "ilk uygarlığın" kurulduğu yer.

Göbeklitepe bu gizemli enerjisiyle Limits Off Open Studio’nun ikinci noktası olmayı başarmış. Daha önce Nemrut Dağı'nda Damian Lazarus ile başlayan Limits Off Open Studio bu sefer Göbeklitepe’de İtalyan techno kraliçesi Deborah De Luca ile başlangıç vuruşunu yapıyor. Bu projede yer alan diğer isimler ve müzisyenler ise zaman içinde açıklanacak.

Deborah De Luca’nın da müzikal tarihi gerçek bir başarı hikâyesi. 1980 Scampia, İtalya doğumlu Deborah De Luca, kulüp kültürüne Napoli ve çevresindeki kulüplerde garsonluk ve dansçılık yaparak giriş yapıyor, ardından İtalyan DJ ve yapımcı Giuseppe Cennamo tanışmasıyla birlikte DJ’lik yeteneğinin farkına varıyor ve sert kick'leriyle kendi tarzını yaratıyor. Dünyanın en büyük festivallerinde headliner olmayı başaran Deborah De Luca’nın ayrıca 2 adet de stüdyo albümü bulunmakta.

Yönetmenliğini Volkan Cagalı, görüntü yönetmenliğini Yusuf Akyüz’un, ışık ve aydınlatma tasarımının Sadık Avcı’nın ve yaratıcı fikir, planlama ve operasyonunu SO Event’in yaptığı proje yine yapılmayanı başarmış bir proje olarak tarihe geçmeye hazır.

Ezber bozan Limits Off Open Studio Göbeklitepe’nin 7 Mart'ta İtalyan yıldız Deborah de Luca ile yapılan açılış performansını aşağıda izleyebilirsiniz.

Open Studio Göbeklitepe'nin ilk performansını izledikten sonra, sanatçının geçen yıl çıkardığı son albümü "She Sleeps"i aşağıda dinleyebilirsiniz.

Limits Off'u takip edin: Instagram | YouTube

İçeriğin yazarı Deniz Agah'ı takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...