Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ÖNE ÇIKANLAR

Dans ritimleri Open Studio Nemrut projesiyle kültür mirasında yankılanıyor

UNESCO’nun Dünya Mirası listesinde yer alan Nemrut Dağı'nda hazırlanan yayın serisi Damian Lazarus'un performansıyla başladı

  • LIMITS OFF İŞ BİRLİĞİYLE
  • 22 Kasım 2020

Dans pistlerinden ve birbirimizden uzak kaldığımız şu günlerde Limits Off ile yeniden sevdiklerimizle birlikte kendimizi dans pistlerinde hissedeceğimiz eşsiz, mistik bir deneyim bizleri bekliyor: Open Studio Nemrut.

Türkiye’nin tanıtımına dair bir film veya bir broşür gördüyseniz üzerinde mutlaka Nemrut Dağı’ndaki tanrı heykellerini de görmüşsünüzdür. Open Studio Nemrut, izleyicilerini tam olarak bu mistik ortama götürüyor. Aslında Nemrut Dağı etrafında bu heykel grubundan birbirinin aynısı iki seri heykel grubu var ve biri Güneş'in doğumunu selamlayacak şekilde dururken, diğeri de Güneş'in batışına göre konumlandırılmış durumda. Dolayısıyla bu heykellerin enerjisini deneyimlemenin en güzel yolu gün batımı ya da gün doğumunda burada olmak. Open Studio Nemrut, bizi tam olarak o anlara taşıyor, hem de elektronik müziğin birbirinden kıymetli isimlerinin eşsiz performanslarıyla birlikte.

Yönetmenliğini Volkan Cagalı, görüntü yönetmenliğini Yusuf Akyüz’un ve yaratıcı fikir, planlama ve operasyonunu SO Event’in yaptığı proje için heyecan dorukta.

Bu mistik ortam ile elektronik dans müziğinin en itibarlı plak şirketlerinden Crosstown Rebels'in kurucusu ve dans müziğinde standartları belirleyen isimlerden biri olan Damian Lazarus’u birleştirirseniz ne olur? Bu soruyu bizzat Damian Lazarus’a sorduğumuz zaman ise bu deneyimi 3 kelime ile özetliyor: "Heyecan verici, mistik ve nefes kesici!"

“Hayatı boyunca yaptığı en cesur şeyin” Nemrut Dağı'nda gerçekleştirdiği bu performans olduğunu söyleyen Damian Lazarus’un Doğu ve Batı uygarlığının kültürel köprüsü olan bu özel lokasyondaki nefes kesen şovu sizlerle.

2.150 metre yükseklikteki bu ezber bozan performansı izledikten sonra Damian Lazarus'un Eylül ayında müzikseverlerle buluşturduğu dördüncü stüdyo albümü "Flourish"i dinlemeyi ihmal etmeyin.

Limits Off'u takip edin: Instagram | YouTube

İçeriğin yazarı Deniz Agah'ı takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...