Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ÖNE ÇIKANLAR

Nemrut'ta gün Murat Uncuoğlu ile aydınlanıyor

Open Studio Nemrut yayın serisinin 22 Aralık programında Murat Uncuoğlu sahne aldı

  • LIMITS OFF İŞ BİRLİĞİYLE
  • 23 Aralık 2020

Türkiye’de elektronik müzik denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Murat Uncuoğlu, Open Studio Nemrut’ta sahneyi 22 Aralık Salı günü devraldı.

Profesyonel kariyerine 1987 yılında başlayan, Londra'da ses mühendisliği ve prodüksiyon eğitimini tamamlayıp 1994'te yurda dönmesini takiben sadece ülkemizde değil yapımları ve setleriyle dünya çapında ün kazanan Uncuoğlu, Türkiye'nin ilk dans müziği radyo istasyonu Radio 2019'un kurucuları arasında yer aldı ve İstanbul'u küresel kulüp kültürü haritasında önemli bir konuma taşıyacak sürecin ilk adımlarının atılmasına katkı sağladı. Sadece müziği ile değil girişimleri ile de kulüp kültürünün Türkiye’de dünya standartlarına gelmesine katkıları olan Murat Uncuoğlu, Nemrut’un zirvesindeki eşsiz gün doğumu performansıyla Limits Off Open Studio Nemrut’a konuk oldu.

Yönetmenliğini Volkan Cagalı, görüntü yönetmenliğini Yusuf Akyüz’un ve yaratıcı fikir, planlama ve operasyonunu SO Event’in yaptığı proje kapsamında Damian Lazarus, Alican, Sezer Uysal gibi isimlerin performanslarını izledik. Sırada ise Türkiye’nin elektronik müzikteki en büyük ve en tecrübeli isimlerinden Murat Uncuoğlu var.

Nemrut Dağı'nın zirvesindeki yüzyıllar önce gün doğumu için özel inşa edilmiş bu heykel grubunun mistik enerjisiyle çevrelenen atmosferde Murat Uncuoğlu’na bir UNESCO Dünya Mirası olan Nemrut Dağı'nı 3 sözcük ile tanımlamasını sorduğumuzda "Kesinlikle enerjisi çok yüksek, gizemli ve büyüleyici" cevabını aldık. Uncuoğlu ayrıca, DJ adaylarına ve bu mesleğe başlamak isteyenlere de mesaj göndererek, "Tavsiyem çok çalışmaları ve kimseyi taklit etmemeleri. Kendi yollarında özel bir çizgi çizmeliler. En önemlisi bu" ifadelerini kullandı.

Murat Uncuoğlu’nun 2.150 metre yükseklikteki ezber bozan performansı Limits Off YouTube kanalında izleyicilerle buluştu. Sanatçının performansını aşağıda izleyebilirsiniz.

2.150 metre yükseklikteki bu heyecan verici performansı izledikten sonra Murat Uncuoğlu'nun 3 yapımdan oluşan yeni kısaçaları "Timelapse"i ve Marc DePulse'a ait "Nevertheless" parçasına yaptığı yepyeni remiksi aşağıda dinleyebilirsiniz.

Limits Off'u takip edin: Instagram | YouTube

İçeriğin yazarı Deniz Agah'ı takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...