Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
Listeler

Miami Müzik Haftası Rehberi

Restoranlardan, havuz partilerine Miami'nin en heyecanlı haftası başladı

  • MIXMAG TURKEY
  • 25 Mart 2019

Yine yılın o malum haftasına geldik. Tüm dünyadan on binlerce insan Miami'ye doğru şimdiden akın etmeye başladı bile. 1986'da Winter Music Conference başladığından beri elektronik müziğin en büyük merkezlerinden biri haline gelen Miami adına bu tempo yabancı değil. Ultra Music Festival'i de içine alan Miami Muzik Haftası'nda şehrin neon ışıkları altında birçok etkinlik müzikseverleri bekliyor.

Çarşamba gecesi Miami için yola çıkmadan önce sizler için bir rehber hazırladık.

PARTİLER

ALL GONE PETE TONG Havuz Partisi

Miami Beach'teki Kimpton Surfcomber Otel'de düzenlenen All Gone Pete Tong Havuz Partisi'nin yıllardır Miami Müzik Haftası'nın temellerinden biri olmasının yeterli sebepleri var. Etkinlik defalarca beklenmedik performanslara ve sanatçılara ev sahipliği yaptı. Geçen yıl The Black Madonna ve Honey Dijon B2B seti bunlardan sadece biriydi. Bu yıl ise Krystal Klear'la birlikte Axel Boman'ın yanı sıra Carl Craig ve İstanbul'da da performans gösterecek olan La Fleur ile All Gone Pete Tong partisi yine çok konuşulacak.

ELECTRIC PICKLE'da Son Mıamı Müzik Haftası

Electric Pickle’ın kapanışının haberi, dans müziği dünyasını çok üzmüştü. Mekan, 10 yıl sonra Haziran ayında kapılarını kapatacak olsa da son Miami Müzik Haftası'nı yine muhteşem geçirmeye hazırlanıyor. Kulübün Miami Müzik Haftası etkinlikleri arasında Felix da Housecat ve Soul Clap’ın EFunk partisi var. Ayrıca müzikal duayen DJ Harvey de konuklar arasında.

LUCID

Otantik bir Miami müzikal tadı arayan ziyaretçiler Lucid'den başkasına bakmamalı. Yerel kolektiflerin pijama partisi, Miami’nin en iyi ve en parlak DJ'lerine ev sahipliği yapacak. Sevgili ''queer'' kolektifi ''Internet Friends'' tarafından düzenlenecek bir diğer organizasyonda Nicholas G. Padilla "DELIRII11UM STAGE" ile birlikte benzersiz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

SPACE'te Gün Doğumları

Miami'de partileyenlerin en çok sevdikleri şeylerden biri SPACE'in üzerine güneş doğarken dünyanın en iyi DJ'lerini dinlemek kuşkusuz. İster Miami doğumlu yetenek Danny Daze’nin Omnidisc gecesi ister Martinez Brothers’ın 24 saat sürecek olan Miami Müzik Haftası kapanış partisi olsun, Club Space tercihi hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

[Fotoğraf: Adinayev]

BOYS NOIZE ve VIRTUAL SELF

Kör edici lazerler, anime ilhamlı görseller ve muhteşem bir set beklentiniz varsa Cumartesi gecesi tek durağınız Virtual Self'in şovu olmalı. Virtual Self'e bu gecede Skrillex ve Lady Gaga gibi isimlerle çalışan, geçtiğimiz haftalarda Zorlu PSM'de de performans gösteren Boys Noize eşlik edecek.

Get Lost

Damian Lazarus’un klasikleşen psychedelic buluşması 14. serisi için geri dönüyor ve her zamanki gibi birçok ilginç ismi bünyesinde ağırlamaya hazırlanıyor. Soul Clap'ten Tiga'ya uzanan programında Get Lost 24 saat boyunca durmak bilmeyenlerin bir diğer adresi olacak.

[Fotoğraf: Here & Now]

THE LAB MIAMI

The Lab olmadan Miami Müzik Haftası yarım kalırdı. Parti bu yıl, ANNA ve DJ Pierre'den oluşan güçlü bir programın yanı sıra Space'in resident DJ'lerinden Jonny'nın bir açılış setiyle Faena'da gerçekleşecek. Çarşamba günkü etkinlik ücretsiz. RSVP yollayarak siz de katılabilirsiniz.

PARTİLER ARASINDA YEMEK DURAKLARIMIZ

Coyo Taco

Miami'nin Wynwood ve Brickell semtlerinde bulunan Coyo Taco, lezzetli Meksika yemekleri için kentin en iyi duraklarından. Wynwood şubesinin samimi arka oda barı ve dans pisti yemek arasında da dans etmek isteyenler için birebir.

The Corner

Kuzey Miami Bulvarı ve NW 11th Street'in kesişimindeki konumu yüzünden The Corner adını alan mekan, şık ve yeraltı arasındaki o ince çizgiyi çok iyi korumayı başarmış. Club Space'in hemen yanındaki The Corner, kulübe girmeden önce particilerin uğrak duraklarından biri. Gece atıştırmak için çıkarsanız Space'e tekrar girebileceğinizden emin olun.

LA SANDWICHERIE

La Sandwicherie, Miami'deki en efsanevi bar olan Mac’s Club Deuce’a sadece adımlar uzakta. Saat 05:00'a kadar açık olan mekan Fransız mutfağından seçki sandviçleri ile alkol sonrası iştahınızı yerine getirecek yerlerden biri. Mekanın aynı zamanda cüzdan dostu olduğunu söylemekte fayda var.

MÜZİK DÜKKANLARI

Technıque Records

Technique Records, Ocak 2018’deki açılışından bu yana Miami’nin müzik camiasının köşe taşlarından biri haline geldi. Fakat en önemlisi, Technique müzik spektrumunun her tarafından müthiş bir dans arşivi sunuyor ziyaretçilerine.

TERRESTRIAL FUNK MOBILE RECORD STORE

26 Mart Salı günü, Miami dans pisti armatürü Brother Dan, haftalık Terrestrial Funk partisini Miami Müzik Haftası'na özel mobil olarak Gramps'a getiriyor olacak. Gözünüz 1977 marka Toyota Chinook'ta olsun.

SWEAT RECORDS

Gorillaz, Aphex Twin ve Daft Punk'ı gösteren duvar resimlerini bulduysanız, Sweat Records'u buldunuz demektir. Miami yerli ve müzik sahnesi kıdemli isimlerin Lauren “Lolo” Reskin'in sahibi ve ortak kurucusu olduğu Sweat, şehrin müzikal açıdan en önemli yerlerinden biri.

MIAMI'DE GÜNDÜZLER

MIAMI ÇAĞDAŞ SANATLAR ENSTİTÜSÜ

Miami'nin Design Bölgesi'nde yer alan Miami Çağdaş Sanatlar Enstitüsü yılın her vaktinde ev sahipliği yaptığı sergileriyle popüler konumlardan biri. Miami Müzik Haftası'nda ise feminist sanatçı Judy Chicago'nun çalışmalarına göz atmayı unutmayın. İşin güzel yanı hepsi ücretsiz!

THE VAGABOND HAVUZ BAR

Vagabond Pool Bar ve Hotel, Miami'nin saklı cennetlerinden biri olarak adlandırsak yanlış olmaz. Tarihi Biscayne Bulvarı'nın yanında yer alan otel, Miami Beach'teki trafik kaygısından uzak bir şekilde kentin otantik havasını havuz başında yaşamak isteyenler için birebir.

KAHVE DÜKKANLARI

All Day

İsminin aksine tüm gün açık olmaması üzücü olsa da Space öncesi ve sonrası vücudunuzu canlandırmak için ALL DAY her zaman tercih edilebilecek kahve dükkanları arasında.

Panther Coffee

Miami'nin her noktasındaki dükkanları ile lokallerin de tercihlerinden olan Panther Coffee kafeinden vazgeçemeyenlerin uğrak noktalarından biri.

Miami Müzik Haftası 25-31 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.

En yeni seçkilerimizin yer aldığı Spotify 'Frekans' çalma listemizi takip edin.


Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...