Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ÖNE ÇIKANLAR

Mixmag 2018'in En İyi DJ'lerini Seçti

Sizin favoriniz hangisi?

  • MIXMAG TURKEY
  • 13 Aralık 2018

2018 yılının sonlarına yaklaştığımız bugünlerde Mixmag ailesi olarak bu yılın en iyileri olarak seçtiğimiz sanatçıları taçlandırmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Dünya genelindeki ofisleri ile her gün, her hafta on binlerce sanatçıyı dinleyip sayısız sete tanık olan bizler bu yılın en iyi çıkış yaptığını düşündüğümüz 20 sanatçısını tek bir listede topladık.

2018 cesur sanatçıların özgün işlerle çıkış yaparak çarpıcı başarılara imza attığı bir yıl oldu. Bazılarını çok uzun zamandır tanıyoruz, bazıları ise isimlerini yeni yeni duyurmalarına rağmen bu yıla damga vuranlardan.

Haydi listeye beraber göz atalım.

HUNEE

Sersemletici derecede etkileyici setleriyle Houghton'dan XOYO Resident DJ'liğine uzanan yolculuğunda HUNEE bu yıl vazgeçemediğimiz isimlerden biri oldu.

JOY ORBISON

2018'in en ilgi çekici isimlerinden biri olarak Joy Horbison, setleriyle büyülemeye devam eden isimlerden sadece bir tanesi. Dans pistlerine hakim olan bass ağırlıklı setlerine kattığı pop-synth dokonuşlarıyla sansasyonel işler yaratmayı başaran isim listemize 19. sıradan girdi.

OCTO OCTA

Bu yıl belki de en istikrarlı çıkışı gösteren isim olarak adlandırabileceğimiz Octo Octa, Sonar'dan Printworks'e kadar uzanan birçok performansıyla kendisinin ne kadar yetenekli olduğunu bir kez daha kanıtladı.

ARTWORK

Ibiza'nın gizli noktalarından biri olan Pikes'ın en önemli kozlarından biri şüphesiz etkileyici ve bir o kadar özgün setleriyle Artwork'tü diyebiliriz.

ANNA

Yıllardır süren olağanüstü çalışmasının meyvelerini yavaş yavaş almaya başlayan Brezilyalı ANNA için 2018 çıkışını sürdürdüğü yıllardan biri oldu. Berlin Watergate'ten, New York Brooklyn Mirage'a kadar uzanan performans serisinde tekno ve progressive setleriyle dünyanın her noktasından takdir toplayan ANNA'yı bu Cuma Istanbul Module'de yakalayabilirsiniz.

YAEJI

2017 yılında en iyi çıkış yapan 20 prodüktör listemize girerek ismini duyuran YAEJI, Sonar, Lowlands gibi büyük festivallerin yanı sıra yıl içerisinde çıktığı Amerika turuyla da bu yıl kategori değiştirip en iyi DJ'ler listemize girmeyi hak edenlerden biri olarak göze çarpıyor.

DJ SEINFELD

Son yılların en iyi DJ-Kicks derlemelerinden birini yaratan Armand Jakobsson, The Warehouse Project'ten ABD'ye, oradan Asya'ya uzanan tur takvimi ile kendini dünyaya kanıtlayan bir diğer isim.

MALL GRAB

2017 Ağustos ''Cover''ımızın ana kahramanı Mall Grab, bu yıl da çıkışına devam ediyor. Bitmek bilmeyen enerjisi ve eğlenceli setleriyle Avrupa ve Amerika'da adından söz ettiren isim her dakika yeni bir hayran kazanıyor gibi!

ANDY C

DnB'nin bu yıl belki de en çok konuşulan ismi Andy C idi. Wembley'deki 12.500 kişilik sold-out şovunun yanı sıra geldiği yerleri unutmayan ve küçük kulüp şovlarına da devam eden isim Mixmag ekibimizin takdirini kazananlardan.

SOLOMUN

Türkiye'deki elektronik müzik severlerin en çok duyduğu ve sevdiği isimlerin başında gelen Solomun, bu yıl Amerika'da da seri haline getirdiği performanslarıyla global bir dünya starı olma yolunda hızla ilerliyor. Kendisini 29 Aralık'ta Zorlu PSM'de dinliyor olacağız.

ADAM BEYER

Drumcode'un arkasındaki duayen isim bu yıl yine inanılmaz işlere imza atarak adını ilk 10'a yazdırmayı başardı. Awakening Festival'den Cirez D ile b2b projelere kadar hemen herkesin takdirini toplayan Beyer'ın yükselişini durdurmak imkansız.

BLACK COFFEE

Ibiza'nın en büyük house müzik ikonlarından biri olarak adlandırmanın sürpriz olmayacağı Black Coffee, 2018'de bu başarısını dünyaya taşımayı en iyi başaran isimlerden biri oldu. Kendine has tarzı ve setleriyle bir idol haline gelen Black Coffee, 2019'da Brixton Academy'de 5.000 kişilik bir şova imza atacak.

CHARLOTTE DE WITTE

Türkiye'deki müzikseverlerin ''Raving George'' adıyla tanıdığı ve Oscar and the Wolf ile beraber yaptığı ''You're Mine'' parçasıyla gönüllerimizi fetheden giren Charlotte De Witte, Tomorrowland'den ADE'ye uzanan muazzam performanslarıyla ekibimizi en çok etkileyen isimlerden biri oldu.

DENIS SULTA

Ekim ayındaki ''Cover''ımız Denis Sulta bu yıl listemizde 7. sırada yer alıyor. Dans müziğinin çelişkili yanlarını tek bir sette birleştirerek orijinal işlere imza atan Sulta için yükseliş kaçınılmaz gibi görünüyor.

MIDLAND

2016 yılında en iyi ''BBC Essential Mix'' ödülüne layık görülen, 2017 yılında ise ekibimizin favorilerinden biri olan ''FabricLive'' derlemelerinden birine imza atan Midland, bu yıl da çıkışını sürdüren isimlerden biri.

HELENA HAUFF

Elektronik müziğin doğasından taviz vermediği ham setleriyle bu yıl Ağustos sayımızda ''Cover'' olmayı başaran Helena Hauff ilk 5'te olmayı kesinlikle hak eden isimlerden biri.

NINA KRAVIZ

2017 yılında en iyi DJ olarak listemizin en başında bulunan Nina Kraviz için 2018 de bir o kadar olağanüstü geçti desek yanlış olmaz. Çin Seddi'ndeki tarihi performansıyla akıllarımızdan çıkaramadığımız Kraviz bu yıl 4. sırada.

PEGGY GOU

DJ'liğinin yanı sıra prodüktörlüğü ile de geçtiğimiz yılın en çok dikkat çeken isimleri arasında Peggy Gou var. Yoğun tur takviminde milyonlarca kişiye ulaşabilen parçalara da imza atan yetenekli isim eğlenceli tavırlarıyla da Mixmag sosyal ağlarında sık görülen figürlerden biri.

AMELIE LENS

Messi futbol için ne ise Amelie Lens de elektronik müzik için öyle diyebiliriz. Bir fenomen haline gelen tarzıyla bu yıl dünyanın her noktasında performans veren Belçikalının bu yükselişi kendisine 2. sırayı getiriyor.

OBJEKT

Şu an dünya genelinde en çok talep alan DJ'lerden biri olmasının yanı sıra çoklu-ritmik setleriyle DJ'lik sanatının ne kadar değerli olduğunu herkese kanıtlayan Objekt, 2018 yılında Mixmag ekibinin en favori ismi olarak bu yıl birincilik tacını kimselere kaptırmıyor.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...