Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
MODA

Peggy Gou önderliğindeki ‘Kirin’ ile tanışın

Başarılı DJ'in moda markası Kirin'in lansmanı Şubat 2019'da yapılmıştı

  • SERAP TOKGÖZ
  • 14 Şubat 2021

Yarı ve tam zamanlı rollerde yaratıcılığınızı işinize yansıtabileceğiniz harika bir ekibe katılmak istiyorsanız bu sayfayı ziyaret edin!

Güney Koreli DJ ve prodüktör Peggy Gou’nun sanat direktörlüğünü üstlendiği moda markası Kirin, 2019 yılından bu yana enerjik tasarımlarıyla yolculuğuna devam ediyor. Korece zürafa anlamına gelen Kirin, Peggy'nin ruh hayvanını temsil ediyor ve günlük hayatın keşmekeşliğini naif bir şekilde sokak stiline yansıtmayı amaçlıyor.

Peggy’nin Kirin ile yolculuğu Mytheresa x OFF-WHITE için düzenlenen bir etkinlik için sahne alırken New Guards Group’tan Andrea Grilli, Davide de Giglio ve Virgil Abloh’un kendisine bu proje için teklif götürmesiyle başlıyor.

Kulüp kültürünün ikonik grafiklerinin eğlenceli ve renkli yorumlarıyla Kore mitolojisinin motiflerini harmanlayan tasarım anlayışına sahip markanın koleksiyonları; ikili takımlar, tulumlar, elbiseler, ceketler, kabanlar, kazaklar ve atkılardan oluşuyor. Vinil parçalar, neon şeritlerle tamamlanan ve Peggy’nin favorilerinden biri olarak seçtiği Doğu Asya mitolojisinde geçen efsanevi yaratık Haetae'yi tasvir eden baskıyı taşıyan parçalar da koleksiyonlarında öne çıkanlardan. New Guards Group ile iş birliğinin bir meyvesi olan Kirin hakkında Peggy, “Giydiğim şeyi gerçekten sevdiğimde, gittiğim her yerde kendime güvenirim. Kirin giyen herkesin kendine güvenmesini istiyorum. Kirin herkes içindir” diye bahsediyor. İlk kez 2019 yılında Paris Moda Haftası’nda lansmanı gerçekleşen marka; Virgil Abloh, Sita Abellan, Yoyo Cao ve AMBUSH'den Yoon Ahn gibi birkaç isim tarafından önemli destek gördü.

Her ne kadar kendisiyle yapılan bir söyleşide mütevazı bir şekilde tasarımcı olmadığını iddia etse de Peggy’nin London School of Fashion’da moda tasarım eğitimi aldığı, ardından da Harper’s Bazaar’ın Kore ayağında da editör asistanlığı yaptığı biliniyor. Vizyonunu ve müzikteki özgün bakış açısını moda sektörüne de yaratıcı bir şekilde aktarmayı başaran müzisyenin koleksiyonlarının merkezinde müzik ve Kore kültürü yer almakta.

Markanın ürünlerine buradan göz atabilirsiniz.

#Frekans çalma listemizi Spotify'da takip edin.

İçerik yazarı Serap Tokgöz'ü takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...