Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ETKİNLİK

Red Bull Music Festival Istanbul, şehri müzik ve sanatla bir kez daha kanatlandıracak

Red Bull Music Festival Istanbul, 1-15 Ekim 2019 tarihleri arasında şehrin iki yakasında müzik ve sanat tutkunlarını bir araya getirecek

  • RED BULL MUSIC FESTIVAL ISTANBUL İŞ BİRLİĞİYLE
  • 29 Eylül 2019

New York, Los Angeles, Paris, São Paulo gibi şehirlerin ardından 2018'de İstanbul'da ilk kez düzenlenerek şehrin festival kültürüne yenilik katan Red Bull Music Festival Istanbul, 1-15 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul'un iki yakasındaki kapsamlı programıyla müzik ve sanat tutkunlarını ağırlayacak.

Temelleri 1998'de Red Bull Music Academy'nin Berlin'de kurulmasına kadar dayanan, geliştirdiği küresel yaklaşımla farklı disiplinlere dokunan bütünleşik kültür, sanat ve müzik programları sunarak gittiği her kentte keşfedilmeyi bekleyen noktaları gün yüzüne çıkaran Red Bull Music Festival, İstanbul'daki ikinci organizasyonunda taşıdığı bu misyonla şehrin sonbahar atmosferine bir kez daha tazelik katacak.

Pozitif sunumuyla düzenlenen festivalin heyecan yaratan programından öne çıkan etkinlikleri Mixmag Türkiye okurları için derledik.

FUTURAVE NIGHT — 12 EKİM

Red Bull Music Festival Istanbul, müzik tutkunlarını 12 Ekim'de Volkswagen Arena'da dansın, sofistike elektronik müziğin ve ritmin başrolde olduğu, rave kültürünün etkin şekilde hissedileceği "Futurave Night" etkinliğine davet ediyor olacak.

Mixmag'in ünlü "The Lab" serisinin Londra'daki buluşmasındaki performansıyla yakından tanıdığımız, Hyperdub plak şirketinin kurucusu Kode9, çeyrek asrı aşkın kariyerinde techno'nun gerçek yeraltı kahramanlarından biri haline gelen Function, son olarak 5 Temmuz'da Berghain Halle'de Sufizm öğretisindeki semazenlerin esin kaynağı olduğu "ZONE 005" adlı görsel-işitsel şovuyla gündem yaratan Dasha Rush ve 26 Temmuz'da Eclair Fifi'nin yeni plak şirketinden çıkardığı 'RR001' adlı kısaçalar albümüyle beğeni toplayan Afrodeutsche gecenin dikkat çeken isimleri olacak.

DJ-Kicks albüm serisinin 68'inci miks derlemesini hazırlayan Laurel Halo, 8 Aralık 2018'de "BBC Radio 1 Essential Mix"iyle hatırladığımız Shanti Celeste, bu ay çıkardığı "R.I.P MC 909" albümüyle Fluctuosa, geçtiğimiz Aralık ayında Berlin Tresor'da performans sergileyen Y.UNAN, Tom & Ed Russell'dan oluşan İngiliz ikili Overmono, yoğun yaz sezonu etkinliklerini geride bırakan Britanyalı yetenek Konx-Om-Pax ve drum & bass setleriyle bildiğimiz Golem'in de kabin başında olacağı gece, çeşitli görsel-işitsel şovlarla da desteklenecek. Volkswagen Arena'da 12 Ekim'de gerçekleşecek "Futurave Night" biletleri için tıklayın.

BALLROOM NIGHT — 11 EKİM

11 Ekim gecesi Moda Sahnesi’nde Red Bull Music Festival İstanbul kapsamında Vogue kültürünün parıltılı ve göz kamaştıran bir sureti katılımcıları bekliyor olacak. "Ballroom Night"ın performans sanatçılarını, dansçıları ve DJ’leri sahnede ağırlayacağı gecede hem İstanbul’dan hem dünyanın farklı kentlerinden özel isimler “havalı” adımlarıyla özel defilede turlayacak. Brezilya’nın önde gelen hip-hop sanatçılarından Linn da Quebrada, son dönemin dikkat çeken DJ/prodüktörlerinden Lyzza, dans performanslarıyla House of Ninja, vokal performansıyla Kübra Uzun, stil, makyaj ve dansı bir arada sunacak olan Cake Mosque ve benzersiz "lipsync" şovuyla Dudakların Cengi bu özel konsept geceye renk katacak. Ayrıca Biriken Party!!! ve Age Reform'un da sahnede olacağı 11 Ekim'deki etkinliğin biletlerini satın almak için tıklayın.

"KAN KARDEŞLER" NIGHT — 5 EKİM

Almanya’da doğup büyüyen Türk müzisyenler, Türkiye’nin farklı kentlerinden çıkmış MC, prodüktör ve DJ’ler, kozmopolit, canlı, çok kültürlü ve çok sesli niteliğiyle kardeş şehirler olarak niletenebilecek Berlin ve İstanbul'un ruhunu Red Bull Music Festival Istanbul'a taşıyacak. Ceza, Kabus Kerim, Erci-E, Khontkar, 90bpm, Baneva, DJ Big Poppa ve DJ Lil Zey'in 5 Ekim akşamı İstanbul DasDas’taki performansını takip etmek için bu bağlantıyı ziyaret edin.

APOSYNTHESIS NIGHT — 4 EKİM

Onlarca farklı türü, yüzlerce müzisyeni, yani müziğin ta kendisini derinden etkilemiş, bizzat kendi adıyla anılan stillerin doğuşuna imkan vermiş bir müzik tekjnolojileri ürünü olan synthesizer icat edilmemiş olsaydı kim bilir çağdaş müzikten bugünkü haliyle bahsetmek belki de mümkün olmayacaktı. Derinlikli elektronik müzik anlayışı arayanların, kendini dijital ve analog arasında bir yerlerde müziğin kollarına bırakmak isteyenlerin gecesi olacak Aposynthesis Night, Demdike Stare & Michael England, Stellar OM Source, Lucrecia Dalt ve Akkor'un performanslarına ev sahipliği yapacak. 4 Ekim'de Borusan Müzik Evi'ndeki etkinliğin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

ALPHA BEAT NIGHT — 3 EKİM

Red Bull Music Festival İstanbul, ilk konsept etkinliği olarak öne çıkan açılış gecesini Feriye'de gerçekleştirecek. 3 Ekim'deki enerjik ve ritmik gecede "Obaa Sima" parçasıyla popülerlik kazanan Ata Kak, Ammar 808 ve Undomondo kabin başında olacak. "Alpha Beat Night"ın ritmik atmosferinde bulunmak için etkinlik biletlerini buradan satın alabilirsiniz.

Red Bull Music Festival Istanbul, 1-15 Ekim 2019 tarihleri arasında Pozitif sunumuyla şehrin iki yakasındaki çeşitli noktalarda gerçekleşecek. Detaylı bilgi için burayı tıklayın.

Red Bull Music Festival Istanbul 2019'a özel olarak güncellediğimiz yepyeni #Frekans çalma listemizi dinleyin!

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...