Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

RMA bu yılki ilk kısaçalar albümünü çıkardı: ‘Samburu’

Dört parça içeren ‘Samburu’ EP, Cafe De Anatolia etiketiyle tüm dijital platformlarda

  • MIXMAG TURKEY
  • 5 Temmuz 2024

Telegram kanalımıza abone olarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

DJ/prodüktör RMA, bu yılki ilk kısaçalar albümünü dinleyicileriyle buluşturdu.

Cafe De Anatolia etiketiyle yayımlanan kısaçalar albüm, projeye ismini veren açılış parçasının yanı sıra ‘Kikuyu’, ‘Somba’ ve ‘Chewa’ olmak üzere Afro house türünde toplam dört yapım içeriyor. Sanatçının bu yıl çıkan iki teklisi ‘Walk Away’ ve ‘Save Me’yi takip eden ‘Samburu’, aynı zamanda RMA’in Cafe De Anatolia’da yer alan ilk resmi müzik çalışması oldu.

Afrika'nın dört farklı kabilesinin adını taşıyan ‘Samburu’ kısaçalarındaki parçalar, Afrika müziğinin etkisini ritmik düzenlemelerde, çeşitli enstrümantasyonlarda ve en çok da çarpıcı vokallerde belli ediyor.

Müzik kariyerine 16 yaşındayken başlayan sanatçı, bir dönem DJ Rapmaster A olarak tanınıyordu. Sanatçı ayrıca Solution Deejays oluşumunun bir parçası olarak özellikle hip-hop ve house stillerinde çeşitli partybreak, miks ve remiks çalışmalarının içinde yer aldı.

2014 yılında adeta yeniden doğan RMA, farklı prodüksiyonlarıyla Beatport ve Apple Music’te pek çok listeye girme başarısı gösterdi. Fatman Scoop gibi isimlerle ortak projelerde yer alma şansı da elde eden RMA, Cafe De Anatolia’nın yanı sıra Spinnin’ Records, Teamwrk Records, 2Dutch, CONTROVERSIA, Axtone, NoFace ve Sirup gibi önemli plak şirketleriyle birlikte çalışma fırsatı elde etti.

RMA imzalı yepyeni parçalar ‘Samburu’, ‘Kikuyu’, ‘Somba’ ve ‘Chewa’yı aşağıda dinleyebilirsiniz.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...