Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

Amsterdam Dance Event 2019 Takvimi Belli Oldu

2019'da 400,000 ziyaretçi bekleniyor

  • MIXMAG TURKEY
  • 16 Ocak 2019
Amsterdam Dance Event 2019 Takvimi Belli Oldu

Dünyanın önde gelen elektronik müzik etkinliği Amsterdam Dance Event (ADE), 16 - 20 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Organizatörler, 24. yılda yaklaşık 400.000 ulusal ve uluslararası ziyaretçi beklediklerini belirttiler.

Bu yıl yine elektronik müziğin tüm dallarına hitap eden gece etkinliklerinin yanı sıra ADE yetkilileri gündüz programlarını da daha aktif hale getirmeyi planlıyor. Birçok şirket ve kültür kurumları ile şimdiden çok disiplinli işbirlikleri için çalışmaya başlayan ekip, 2019'daki gündüz aktivitelerini geliştirme konusunda kararlılar.

Direktör Mariana Sanchotene, "ADE günleri boyunca Amsterdam bir kez daha küresel elektronik müzik endüstrisinin ve müzik tutkunlarının evi olacak. Konferans ve festival etkinliklerimiz dünyada müzik endüstrisinde neler olup bittiğini yüzbinlerce insana gösterirken, aynı zamanda Hollanda'nın ekonomisine de büyük yarar sağlıyor. Bu yüzden 2019'da daha yaratıcı, yenilikçi, canlı ve kapsayıcı bir etkinlik programı düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

106 yıllık köklü Buma/Stemra'nın girişimi olan Amsterdam Dance Event (ADE), dünyanın en büyük kulüp tabanlı festivaline ve elektronik müzik konferansı olarak biliniyor. Her yıl büyümeye ve gelişmeye devam eden etkinlik, geçen yıl 200'ü aşkın mekanda 2500'den fazla sanatçı ve 550 konuşmacıyı ağırlamıştı. Beş gün süren etkinlik, 100'den fazla ülkeden gelen ziyaretçileri elektronik müzik kültürünün akla gelebilecek her yönüyle, özel konferans programları ve kentine her köşesine yayılmış kapsamlı bir sanat, film, teknoloji, canlı müzik ve pop-up programları ile kendine çekiyor.

ADE'nin ayrıntılı programı ilerleyen aylarda açıklanıyor olacak.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...