Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü

Baby Blue'nun çıkış albümü 'Death of Euphoria' dinleyicileriyle buluştu

Sanatçının ilk albümü olan 'Death of Euphoria' 7 Haziran'da piyasaya çıktı

  • ONUR ATEŞ
  • 9 Haziran 2019
Baby Blue'nun çıkış albümü 'Death of Euphoria' dinleyicileriyle buluştu

Arizona merkezli plak şirketi Ascetic House, Kanadalı sanatçı Baby Blue'nun çıkış albümü 'Death of Euphoria'yı 7 Haziran'da yayımladı.

'Death of Euphoria', başta Madonna'nın 2000 yılındaki hit parçası 'Music' olmak üzere Soundcloud hesabındaki popüler edit çalışmalarıyla tanınan sanatçının bugüne kadarki ilk albüm çalışması. Baby Blue, yaptığı çalışmalarla Yves Tumor, John Beltran, Evian Christ, Lauren Auder ve Rabit gibi isimlerden destek görmeyi başarabildi.

Sanatçı, "Herkes aktivizm ve trans bireylerin temsiliyetinde günümüz dünyasında yaşanan dönüşümler hakkında konuşmaya bayılıyor. Erkek figürünün egemen olduğu müzik endüstrisinde trans bir kadın olarak işte buradayım. Albümüm ölüm temasına odaklanıyor ve albümde kendi öz benliğime bir övgü, bir methiye söz konusu. Trans bir kadın olarak başladığım bu yeni yolculuk öncesi geride bıraktıklarıma bir elveda da diyebiliriz albümüm için. Umarım 2019 yılı devrimin, Aquarian çağının ve bu bakış açısının önemini idrak etmeyi başarabildiğimiz bir yıl olur" sözleriyle albüme, hayatı kavrayış biçimine ve albümün kendisi için ifade ettiklerine dair açıklamalarda bulundu.

Sanatçının Haziran ve Temmuz'daki Avrupa turnesinin başlangıcına denk gelen 'Death of Euphoria' 7 Haziran itibarıyla tüm müzik platformlarında ulaşılabilir durumda. Çekya, Fransa, İspanya gibi ülkeleri kapsayacak olan turne sanatçının Berlin'de Berghain performansıyla sona erecek.

Albümün dikkat çekici parçalarından 'Visage of Truth'un yönetmenliğini Alex Kazemi'nin üstlendiği klibini aşağıda izleyebilir, tüm albüm içeriğine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Spotify '#Arşiv' çalma listemizi takip edin.

Yükleniyor...
Yükleniyor...