Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ETKİNLİK

Be Svendsen 'Between A Smile And A Tear​' albümünden dördüncü teklisini çıkardı

Sanatçı 26-28 Temmuz tarihleri arasında Big Burn İstanbul'un konuğu olacak

  • BIG BURN İSTANBUL İŞ BİRLİĞİYLE
  • 7 Temmuz 2019
Be Svendsen  'Between A Smile And A Tear​' albümünden dördüncü teklisini çıkardı

Sanat deneyiminde yararlandığı nostaljik enstrümanlar, müstesna vokal öğeler, sıra dışı sample'lar ve meditatif elementlerle "organik" tekno soundunun temsilcilerinden Be Svendsen, geçtiğimiz Ekim ayında çıkan albümü 'Between A Smile And A Tear'dan dördüncü teklisi 'Day 3'ü iki farklı yeni versiyonu ile birlikte 28 Haziran’da çıkarmasının üstünden çok geçmeden soluğu Big Burn İstanbul’da alıyor. Burning Man ve Woomoon ile özdeşleşen sanatçı, şarkılarında organik sesleri sıkça kullanıyor. İlhamını spagetti westernlerden tribal ritimlere kadar her yerden bulabildiğini düşününce göçebe bir tekno yaptığını söylemek yanlış olmaz.

Yaptığı sahne performanslarını belli bir kategoriyle sınırlandırmaya çalışmak oldukça indirgeyici olur. Bunun yerine aynı potada erittiklerini yan yana sıralamak istediğimizde aklımıza ilk gelen sözcükler şunlar: hipnotik çöl, sirk, şaman, kovboy teknosu. Vokaller, mekanlardan aldığı ses örnekleri, nostaljik kayıtlar ve canlı enstrümanlar tekrarın meditatif niteliğinde iç içe geçiyor. Oluşturduğu sinematik ses manzaralarıyla adeta bir hikaye anlatıcısı gibi müziği işleyen Be Svendsen dinleyicilerin hayatı, evreni ve her şeyi kutlamasına kapı açıyor.

Sanatçının yeni kısaçalar albümü 'Day 3'yi aşağıda dinleyebilir, 26-28 Temmuz 2019 tarihlerindeki Big Burn İstanbul performansının biletlerini buradan edinebilirsiniz.

Big Burn Istanbul'a özel hazırladığımız Spotify listemizi takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...