Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

Belçika’nın toplu aşılama planına müzik festivallerinden destek önerisi

Ülkedeki etkinlik endüstrisi gezici/portatif alanlar yaratma ve kalabalık kitle yönetimi konusundaki bilgi birikimlerini aşılama kampanyasına aktarmak istiyor

  • MIXMAG TURKEY | FOTOĞRAF: VIRGINIA MAYO
  • 1 Aralık 2020
Belçika’nın toplu aşılama planına müzik festivallerinden destek önerisi

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Belçika’daki festival organizatörleri, ülkede hayata geçirilmesi planlanan COVID-19 aşılama kampanyasına bilgi birikimleri ile destek olmak istediklerini belirtti.

Belçika hükümeti, onaylanmış aşıların kullanım için hazır olmasını takiben ülke nüfusunun %70’ini aşı yapmayı tasarlıyor.

Aşılar uygulama noktasına aynı gün enjekte edilecek şekilde toplu olarak ulaşacağından dolayı Belçika hükümeti olabildiğince fazla sayıda kişiyi gruplar halinde aşılama hedefinde. Bu süreç, aşılama merkezlerinin oluşturulup organize edilmesi gibi birçok lojistik problemi de beraberinde getiriyor olacak. Festival organizatörleri, bu noktadaki ilerleyişe katkı sağlamak için yardıma hazır olduklarını deklare etti.

Özellikle gezici/portatif alanlar yaratmakta ve kalabalık kitle yönetimi konusunda oldukça tecrübeli olan festival organizasyon sektörü, bilgi birikimi yüksek pek çok teknisyen ağına sahip ve neredeyse tamamı şu an işsiz.

Pandemi sebebiyle zor günler geçiren sektörün ortak ihtiyaçlarının dile getirilmesi için Wallonia ve Brüksel’deki festival organizatörlerinin ağırlığını çektiği bir federasyon kuruldu. Federasyonun başındaki isim Damien Dufrasne şu ifadeleri kullandı: “Sektör aylardır durgun vaziyette. Endüstriye emek vermiş pek çok profesyonel koronavirüsle mücadelede bilgi birikimlerini ve becerilerini ortaya koymaya hazır.”

Belçika, koronavirüsün Avrupa’da ağır şekilde etkilediği ülkelerden biri. 577.000 vakanın tespit edildiği ülkede virüs nedeniyle meydana gelen ölüm sayısı 16.500’ü geçti.

[Kaynak: AP]

#Frekans çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...