Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

Noisia 20 yıllık birlikteliğin ardından 2020'nin sonunda dağılma kararı aldı

Üçlü bu yıl son kez beraber turluyor olacak

  • Furkan Kılıçaslan
  • 17 Eylül 2019
Noisia 20 yıllık birlikteliğin ardından 2020'nin sonunda dağılma kararı aldı

Hollandalı elektronik müzik üçlüsü Noisia, sosyal medyada yayımladıkları uzun gönderide grubun 2020'nin sonunda dağılacağını açıkladı. Gönderide ayrılma sebepleri ve 2020 planları hakkında konuşan efsanevi grup, drum & bass kültürünü elektro, house, pop ve daha birçok tarza yayarak modern dans müziğinin tarz bağımlılığı olmaksızın neler yaratabileceğini herkese kanıtlamıştı.

Noisia, 20 yıl boyunca iki albüm, Moby, What So Not, Katy Perry ve diğerleri için dönüm noktası niteliği taşıyan remiks çalışmalarının yanı sıra Skrillex'i keşfedip mentörlük sağlamalarıyla biliniyor. Devil May Cry gibi popüler video oyunlarına da çalışmalar yapan Noisia, görsel-işitsel şovlarıyla da tutkulu bir hayran kitlesi yaratmıştı.

Ekip üyelerinin beraber çalışmalarının yanı sıra son zamanlarda artan kişisel projeler ile beraber son altı ayda daha fazla beraber yürümek istemediklerini anlayan Nik Roos, Martijn van Sonderen ve Thijs de Vlieger'in basın açıklaması ise şöyle:

"20 yıllık Noisia yolculuğunun ardından yeni bir yolculuk için hazırız.

Geçtiğimiz 20 yıl boyunca hem insan hem müzisyenler olarak büyüdük ve olgunlaştık. En başlarda üçümüz de aynı şeyleri istesek de artık hepimizin farklı istekleri olduğuna dair artık şüphemiz yok. Bu yüzden farklı yollarda gitmek istiyoruz. Bu nedenle biz ve dinleyicilerimiz için Noisia serüvenine son verip başka bir serüvene atılmanın en onurlu ve saygılı seçim olduğuna karar verdik. Şu zamana kadar Noisia olarak her zaman kendimizden az ödün vermeye çalıştık. Ancak Noisia'nın kendisi bizlerin isteklerinden çalmaya başladığı için bu defteri kapatıyoruz.

Vagonu raylar üzerinde tutmak için son birkaç yıldır denemeler yapıyoruz, ama gerçek şu ki biz daha önce olduğumuz kişiler değiliz ve artık beraber çalışmanın bir anlamı yok. Sanatçı sanatının ne zaman bittiğini her zaman bilir. Gelecekte bizim için neyin saklı olduğunu dürüst olmak gerekirse bilmiyoruz. Hala stüdyolarımızda aynı yerlerde çalışıyor olacağız ve de hala arkadaşız.

20'nci ve son yılımızı herkesle birlikte kutlamak istiyoruz. Hayranlarımıza düzgün bir şekilde elveda demek istiyoruz, böylece geriye bakıp “muhteşem bir dönemdi ve bir devrimi tamamladık” diyebiliriz. Bu çok zor bir karardı, ancak uzun süredir düşündük ve yaptığımız şeyi bozmadan bizim için yapılacak tek doğru şey gibi geliyor.

Yaptıklarımızla gurur duyuyoruz. Müziğimizi ve vizyonumuzu bu kadar çok insanla paylaşmamıza verilen fırsat için inanılmaz derecede minnettarız ve bu yolda bize yardımcı olan herkese büyük bir minnet borcu hissediyoruz.

Noisa'nın son yılını olabildiğince unutulmaz kılmaktan heyecan duyuyoruz ve sonrasındaki geleceği heyecanla bekliyoruz.''

Sónar İstanbul 2019'a özel olarak hazırladığımız çalma listelerimizi dinleyin.

Haber yazarı Furkan Kılıçaslan'ı takip edin.

Yükleniyor...
Yükleniyor...