Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
MÜZİK

Pierre Bastien inovatif müzik üretimini yeni bir albümle taçlandırıyor

Yıllara meydan okuyan sanatçının yeni albümü 21 Haziran'da çıkıyor

  • ONUR ATEŞ
  • 7 Haziran 2019
Pierre Bastien inovatif müzik üretimini yeni bir albümle taçlandırıyor

Fransız besteci, mucit ve müzik prodüktörü Pierre Bastien, Marionette etiketi taşıyan yeni albümü "Tinkle Twang ‘n Tootle" ile inovasyon dolu müzik yaşamına ara vermeden devam etmeyi sürdürüyor.

Küçük yaşlarda metronom, zil ve makara gibi çeşitli gereçlerle mekanik müzik üretim yollarını keşfe çıkan sanatçı, kısa süre içinde bir diğer Fransız müzisyen Pascal Comelade ile birlikte dans müziği şirketleri için müzik yapımları üretmeye başlayarak uzun yıllar sürecek aktif müzik yaşamına adım attı.

Bestien'in yeni albümü "Tinkle Twang ‘n Tootle"'daki yapımlar, kayış-kasnak mekanizmasına bağlanmış çeşitli enstrümanlar ve pervaneye eklenmiş şerit bant parçalarıyla çalınan kundi arp gibi sıra dışı ses elementlerinden izler taşıyor. Bir heykeltıraş gibi sese kendine özgü yöntemlerle formlar kazandıran sanatçı, Aphex Twin'in plak şirketi Rephlex'ten çıkardığı üç albüm ve Morphine Records'tan 2015'te çıkan "Blue As An Orange" adlı çalışması gibi elektronik müziğin güncel çizgisinde ortaya koyduğu dikkat çekici yapımlarla da tanınıyor.

Pierre Bastien'in yeni albümü "Tinkle Twang ‘n Tootle", Marionette etiketiyle 21 Haziran'da plak ve dijital formatlarda satışa sunulacak. Plak şirketinin albümün çıkış parçası olarak geçtiğimiz günlerde paylaştığı "Pet Step" isimli parçayı aşağıda dinleyebilirsiniz.

Spotify '#Arşiv' çalma listemizi takip edin.

Yükleniyor...
Yükleniyor...