Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ÖNE ÇIKANLAR

15 fotoğrafta EXIT Festival’ın fırtınalı 20’nci buluşması

Her zamankinden daha büyük ve daha canlı bir organizasyona sahne olan EXIT Festival 2021 görenlere ‘beklemeye değdi’ dedirtti

  • EXIT FESTIVAL İŞ BİRLİĞİYLE
  • 5 Ağustos 2021

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

EXIT Festival, 20’nci yılında sınırları zorlayan, tarihe iz bırakan çok özel bir buluşmaya sahne oldu. Neredeyse iki yıla yaklaşan COVID-19 durgunluğu sonrası Avrupa’daki ilk dev müzik festivali olma unvanını kazanan EXIT, 8 Temmuz’da kapılarını açtı. Dört günlük serüvende dünyanın çeşitli bölgelerinden 180 bin müzikseveri ağırladı.

Sırbistan’ın Novi Sad şehrinde bulunan 18'inci yüzyıldan kalma Petrovaradin Kalesi'nde gerçekleşen buluşmaya katılanların yarısı ülke dışından katılım sağladı. EXIT’in kurucusu ve CEO’su Dusan Kovacevic, EXIT 2021’deki gözlemlerini şu sözlerle değerlendirdi: “Bu yılki etkinliğimiz bir festivalden öte bir akımın öncüsü oldu; insanların varoluşundan gelen ‘etkileşimde olma’ güdüsüne karşı her zaman hazır olduğunu herkese gösterdi.”

Aşıları tamamlanmış olanlar, daha önce koronavirüse yakalanıp hastalığı atlatmış olanlar ve festival günlerinin hemen öncesinde negatif test sonuçlarını ibraz edenlerin kabul edildiği festival sonrası hayli ilginç bir veri kamuoyuyla paylaşıldı. Sırbistan Sağlık Bakanlığı ile koordineli şekilde binlerce doz koronavirüs aşısının uluslararası sanatçıların ve uluslararası festival katılımcılarının kullanımına sunulduğu festival sona erdikten bir hafta sonra yapılan veri taramasında sadece 12 kişide (yüz binde yedi oranında) koronavirüs bulgusuna rastlandı.

Paul Kalkbrenner, Nina Kraviz, Boris Brejcha, Honey Dijon, Solomun, DJ Snake, Tyga, Eric Prydz, Four Tet, Charlotte de Witte, Paul van Dyk, Sepultura, Metronomy, David Guetta ve İstanbullu DJ/prodüktör Ece Ekren dahil pek çok sanatçının sahne aldığı EXIT 2021 heyecanını yansıtan enstantaneleri aşağıda inceleyebilirsiniz.

༺༻

EXIT Festival’ın bir sonraki buluşması 7-10 Temmuz 2022’de gerçekleşecek. Özel fiyat avantajlarından yararlanmak için bu sayfayı ziyaret ederek kayıt yaptırın.

#Frekans çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...