Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
TEKNOLOJİ

Canlı setlerinizi bir üst seviyeye taşıyacak 5 ekipman

Bu ekipmanlara canlı setlerde ihtiyacınız olacak

  • ZEYNEP YAZICI
  • 26 Şubat 2020

1
OTO MACHINES BOUM

Büyük bir ses sisteminde ham ekipman kullanmak tehlikeli olabilir. Bu kompresör/distorsiyon ünitesi güvenli bir şekilde kullandığınız tüm elemanları sıkıştırıp dört çeşit distorsiyon özelliğiyle sağlam grit’ler oluşturarak Surgeon ve Karenn gibi canlı performans sergileyen techno sanatçılarının tercih ettiği ekipmanlar arasında karşımıza çıkıyor. Ünitenin lo-cut ve hi-cut filtreleri ile noise gate’i bulunuyor.

462 Euro, www.otomachines.com

2
ELEKTRON OCTATRACK

Elektron’un İsviçre çakışı kusursuz değil... Oldukça dik bir öğrenme eğrisine sahip. MIDI sekanslama ve sample playback arasında geçiş yapmak ritimde aksamalara sebep olabilirken birçok müzisyen parametreleri haritalandırmak için bir kontrolöre ihtiyaç duymakta. Yine de mikser fonksiyonu ve atanabilir cross-fader’ıyla popüler bir cihaz.

1.238 Euro, www.elektron.se

3
ARTURIA DRUMBRUTE IMPACT

Arturia Drumbrute Impact, setinizi canlı hâle getirmenize büyük destek olacak uygun bir davul makinesi. Birçok seçeneği olmasına rağmen ebatı ve kullanım kolaylığı cihazın öne çıkan özelliklerinden. Impact, ses örmeklerini ve şarkıları kolayca kaydedip güçlü bir davul sesi oluşturuyor ve master çıkışına distorsiyon veriyor. Sıralayıcıdaki roller ve beat tekrarlama özelliği ise parçayı zenginleştiriyor.

299 Euro, www.arturia.com

4
BOSS RC-505 LOOP STATION

Canlı çalmak kaos yaratabilir ve loop almadıkça güzel ritimleri kaçırabilirsiniz. Boss RC-505 Loop Station, beş ayrı kanala en başarılı nakaratlarınızı kaydetmenize olanak sağlarken üzerindeki efektler setlerinize çeşitlilik kazandırıyor.

425 Euro, www.boss.info

5
BEHRINGER MS-1

Canavar gibi baslarıyla ünlü Roland SH-101 modeli, kullanım kolaylığından ötürü prodüktörlerin üç nesildir güvenerek tercih ettiği bir ekipman. Orijinalini bulamıyorsanız Behringer'in modernize modeli MS-1’ı yerine tercih edebilirsiniz. Daha küçük bir ekipmana ihtiyaç duyuyorsanız Roland’ın butik modeli SH-01A’yı da deneyebilirsiniz.

301 Euro, www.behringer.com

Sónar İstanbul'a özel olarak hazırladığımız çalma listelerimizi Spotify'da dinleyin.

İçerik yazarı Zeynep Yazıcı'yı takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...