Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
TEKNOLOJİ

Denon yeni ekipmanlarıyla rekabeti güçlendiriyor

Denon'un yeni medya oynatıcıları SC6000 ve SC6000M, markanın Prime serisinin yeni üyeleri olarak DJ'lerin ilgi odağı olmayı sürdürüyor

  • ZEYNEP YAZICI
  • 16 Mart 2020

Game Of Thrones’u özlüyor musunuz? O halde dijital DJ teknolojilerine bir göz atın. Üstünlük yarışıyla son yıllarda adeta savaş rüzgarlarının estiği alanda geçtiğimiz Ocak ayında Denon’un DJ ekipmanlarının Prime serisine getirdiği güncelleme ile ortalık daha da kızışacağa benziyor.

Üst düzey kalitedeki mikser, CD oynatıcı ve DJ kontrollerleri sayesinde piyasada hakimiyet kuran Pioneer, Serato ve Traktor, DJ yazılımı üretme konusunda çetin bir rekabete girişti. Amatör ve mobilize DJ’ler Pioneer, Numark, Native Instruments ve Denon arasındaki çekişmeye tanıklık ederken, profesyonel DJ’lerin tercihi değişmiyor: Technics turntable’ları ve Pioneer’ın CDJ’leri.

Onyıllardır Pioneer’ın sektördeki hakimiyetini gıptayla izleyen Denon 2017’deki “Sürücünüzü Değiştirin” sloganıyla yazılım ve setup’lara getireceği Prime serisinin sinyallerini vermişti. Firma Ocak ayında ise yeni bir mikser ve bağımsız kontrolör çıkaracaklarını duyurmuştu.

Denon’un paranızın karşılığını veren birbirinden farklı özelliklere sahip cihazı Pioneer’ın pahalı üstün kalitesiyle karşı karşıya geldiğinde işler daha da kızışıyor. Denon’un yeni SC6000 ve SC6000M oynatıcıları daha büyük dokunmatik ekranlara sahip olmakla beraber rakibi Pioneer’ın cihazlarından daha ince bir tasarıma sahip ve Pioneer cihazlarında bulunmayan kablosuz ağ üzerinden müzik oynatma özelliği bulunduruyor. Yine de Pioneer’ın yakın zamanda tahtı sarsılacağa benzemiyor. Son güncellemelerden haberdar olmak için www.denondj.com adresini ziyaret edin.

'Elektronik Müzik 101' çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Haber yazarı Zeynep Yazıcı'yı takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...