Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
İncelemeler

Kevin Saunderson ve Inner City’den “Good Life”ın yeni versiyonu

Grup, klasikleşen şarkının yeni versiyonu için Londralı bir grup gençle çalıştı

  • ZEYNEP YAZICI | FOTOĞRAF: LAWRENCE JONES / FIRST LIGHT MEDIA | YOUTH URBAN ARTS FOUNDATION İŞ BİRLİĞİYLE
  • 28 Aralık 2019

Kevin Saunderson, oğlu Dantiez Saunderson ve vokalist Steffanie Christi’an’dan oluşan Inner City grubu, Young Urban Arts Foundation (YUAF)’la gerçekleştirdiği atölye çalışmasında “Good Life” parçasının yeni bir versiyonunu oluşturdu. Grup, bu çalışmayla Londra’da yaşayan gençleri müzik ve sanatla desteklemeyi amaçlıyor.

7 Kasım’da Hackney’de YUAF sosyal yardımlaşma otobüsünde gerçekleştirilen atölye çalışmasında otobüs, içinde sekiz çalışma istasyonu bulunan mobil bir stüdyo hâline getirildi. Kevin ve Dantiez gelecek vaat eden prodüktörlerle çalışırken Steffanie Christi’an yetenekli bir vokalist ve rapçi ile beraber “Good Life”ın şarkı sözlerini yeniden yazdı.

Kevin, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Misyonumuz daima müzik vasıtasıyla insanları bir araya getirmek oldu, ve elde ettiğimiz sonuç hep olumluydu. Hepimiz hayatta çeşitli zorluklarla mücadele ediyoruz. Kimimiz daha zor şeyler yaşıyor. Hepimiz farklı şekillerde yetişiyoruz ve farklı şeylerden etkileniyoruz. Kimi zaman da genç yaşlarda sahip olduğumuz koşullar bizi ilerleyen süreçte yanlış yollara saptırabiliyor.”

Projede “Good Life”ın kullanılmasının sebebi pozitif mesaj veren pozitif bir şarkı olmasıydı.

Kevin şunları ekledi: “Good Life”ın yeni versiyonu, hayal bile edemediğimiz bir sonuçtu. Londra/Birleşik Krallık etkisinin yoğun olarak hissedildiği ve şarkının orijinalinin yarısı uzunluğunda olan bir versiyon bu. Daha önce hiçbir parçamızı bu şekilde duymamıştım. Bu yüzden Inner City olarak o akşam bizimle çalışan Hackney halkına bize ilham oldukları ve bir şeyler öğrettikleri için teşekkür ederiz. Bu etkinliğin bir parçası olmak bizim için çok özeldi.”

YUAF’ın CEO ve kurucusu olan Kerry O’Brien de zorlu geçen gençlik yıllarından müzik ve sanat aracılığıyla kurtularak sonunda Lady MC adıyla azılı bir MC olarak karşımıza çıktı.

Kerry, Mixmag’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Bence bu atölye çalışmasını eşsiz kılan şey, her iki tarafın da bir şeyler öğrenmesi ve Kevin, Dantiez ve Steffanie’nin grubumuzla çalışmaya böyle kolay adapte oluşuydu. Otobüsteki yaratıcı enerjinin yarattığı sinerji ve 90 dakikalık bir çalışmadan sonra herkesin suratında oluşan gülümseme sanki başka bir evrene ait gibiydi."

YUAF, 2019 yılında çeşitli bölgelerde yaptığı çalışmalardan ötürü barınma derneği London & Quadrant tarafından “yılın topluluğu” ödülüne layık görüldü. Dernek, son 10 yılda sosyal imkanlardan yoksun bölgelerden yaklaşık 18.000 gençle çalıştı.

Kerry konuyla ilgili şunları ekledi: “10. yılımızı kutlarken bunun bizim için en iyi yıl olduğunu söyleyebilirim. Müzik endüstrisi ve diğer yaratıcı endüstrilerin yadsınamaz desteği hem profilimiz hem de genç insanlar üzerinde büyük bir etki yarattı.”

'Elektronik Müzik 101' çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Zeynep Yazıcı'yı takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...