Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ÖNE ÇIKANLAR

Limits Off Open Studio Göbeklitepe’de sıradaki isim Mahmut Orhan

Mahmut Orhan'ın Open Studio Göbeklitepe performansını izleyin

  • LIMITS OFF İŞ BİRLİĞİYLE
  • 20 Mart 2021

İnsanlığın muhtemelen ilk kez tarım yapmaya başladığı, ilk defa yerleşik hayata geçtiği, mağara duvarlarına resim çizmek yerine sistematik sanat yapmaya ve kültürel birikim oluşturmaya başladığı yer olan Göbeklitepe, başka bir deyişle "ilk uygarlığın" kurulduğu yer.

Göbeklitepe bu gizemli enerjisiyle Limits Off Open Studio’nun ikinci noktası olmayı başarmış. Daha önce Nemrut Dağı'nda Damian Lazarus ile lansmanı yapılan Limits Off Open Studio serisi, Göbeklitepe’de İtalyan techno kraliçesi Deborah De Luca ile tekrar başlamıştı. Bu projede sıradaki isim ise Mahmut Orhan.

Ülkemizin en popüler dans müziği sanatçılarından ve dünyaca üne kavuşan Mahmut Orhan, 16 yaşında DJ'liğe ve 17 yaşında prodüktörlüğe atılmış bir başarı hikâyesi. 2012 yılında “Ceiron”, "There Is No End" ve “Fringe” şarkılarını yayımlayan ve kısa sürede oldukça ses getiren Mahmut Orhan 2016 yılında Sena Şener ile imza attığı “Feel” şarkısıyla listeleri altüst etti. Mahmut Orhan, başlattığı yeni projesi Sibourne Music ile Türkiye'de gelecek vaat eden genç elektronik müzik prodüktörlerinin kariyer atılımlarını desteklemeye devam ediyor.

Tarihin sıfır noktasında yerel seslerle deep house ve indie dance gibi türleri harmanlayan Mahmut Orhan, Göbeklitepe’nin mistik atmosferine uygun bir performans hazırladı.

Yönetmenliğini Volkan Cagalı, görüntü yönetmenliğini Yusuf Akyüz’un, ışık ve aydınlatma tasarımının Sadık Avcı’nın ve yaratıcı fikir, planlama ve operasyonunu SO Event’in yaptığı proje yine yapılmayanı başarmış bir proje olarak tarihe geçmeye hazır.

Mahmut Orhan'ın Open Studio Göbeklitepe’ye özel performansı 19 Mart Cuma akşamı Limits Off YouTube kanalında yayınlandı. Aşağıda tamamını izleyebilirsiniz.

Mahmut Orhan'ın Open Studio Göbeklitepe performansını izledikten sonra, sanatçının Giolì & Assia iş birliğiyle hazırladığı “Lost” ve Sena Şener iş birliğiyle çıkardığı “Fly Above” isimli yepyeni çalışmalarını aşağıda dinleyebilirsiniz.


Limits Off'u takip edin: Instagram | YouTube

İçeriğin yazarı Deniz Agah'ı takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...