Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
MÜZİK

Noiseist 10’uncu yılını derleme albümle kutluyor

13 yapımdan oluşan derleme albüm dijital platformlardaki yerini aldı

  • MIXMAG TURKEY
  • 5 Haziran 2020

Çağan Tunalı’nın kurucusu olduğu müzik prodüksiyon stüdyosu ve plak şirketi Noiseist, 10’uncu yıl kutlamaları kapsamında çeşitli sanatçıların katkı sunduğu bir derleme albüm yayımladı.

Bağımsız, deneysel, çağdaş ve aynı zamanda yüksek kalitede müziği üretip müzikseverlerle paylaşmak amacıyla kurulan Noiseist, bugünlere ulaşmasında kendisine değer katan prodüktörlerin yeni müzik çalışmalarını “Noiseist 10” derlemesinde bir araya getirdi.

Derlemeye Çağan Tunalı ve kardeşi Erdem Tunalı ile birlikte Fluctuosa, 3pillie, Başar Yurtçu, Arman Akıncı, Eren Eren, Orçun Barni, Kamer Kaya, Salih Topuz, Nektar, Doruk Güralp, Asiltan Sevgen, Efe Uygun, Stefan Addo ve Sylvia Oz olmak üzere toplam 16 sanatçı katkıda bulundu.

Derleme albümle ilgili heyecanını sosyal medyada yaptığı bir paylaşımla dile getiren Çağan Tunalı şu ifadeleri kullandı:

"Bir rüya gördük...Yarattığımız müzikleri hayata geçirdiğimiz, alışılmadık müzikleri ticari kaygılar olmadan, en kaliteli şekilde üretip yayınlayabildiğimiz, kimseye hesap vermeden, hiçbir şeye benzemeden, sadece yapmak istediğimiz müziği özgürce ve teknik olarak en kalite şekilde yapabildiğimiz bir rüya gördük.

Bu yolda çok dost edindik, çok zorlandık ama hiç yılmadan sadece ürettik, bunun için zaman zaman herkesten çok daha fazla çalıştık ama hiç şikayet etmedik. Yolculuğumuza başladığımızda çok kalabalıktı, sonra git gide ıssızlaştı yollar. Çoğu zaman karanlık ve sisliydi, güneşi hayal ettik her zaman. Doğmaya başladığında güneş, anladık ki yönümüz doğru...

Bu rüyaya Noiseist dedik... İstanbul’un gürültüsü, ama dikkatli dinleyince gürültü değil müzik olduğunu duyduk. Herkesin sesini duyurmaya çalıştığını işittik. Yalnız değildik. İşte bu rüyayı göreli 10 yıl oldu. Bizimle bu yolculuğu paylaşan, kendini bizimle bir hisseden herkese teşekkür ediyoruz. Bu 10 yılı ölümsüzleştirmek için hazırladığımız Noiseist 10 albümü bizi var eden dostlarımızın katkılarıyla sizlerle!"

"Noiseist 10" albümünü aşağıda dinleyebilirsiniz.


#Turkuaz çalma listemizi Spotify'da takip edin.


Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...