Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
TEKNOLOJİ

Setlerinizin dikkat çekmesini sağlayacak yeni performans aracı: Timetosser

alter.audio'nun yeni ürünü, canlı performans ve DJ'likte daha fazla yaratıcığı beraberinde getiriyor

  • ALTER.AUDIO İŞ BİRLİĞİYLE | MUSTAFA TOKGÖZ
  • 16 Haziran 2020

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Timetosser, alter.audio tarafından geliştirilen, canlı performanslarınızı ve DJ setlerinizi daha fazla yaratıcı özgürlükle buluşturmanızı sağlayacak yepyeni bir müzik makinesi.

Etkileyici kit, canlı performans ve DJ'liği birleştirmek amacıyla geliştirildi. DJ ekipmanları, dijital ses işleme istasyonları (DAW) ve bilgisayar gibi yazılım ve donanımlarla entegrasyonu kolay olan Timetosser, seslerin loop olarak kullanılmasını ve manipülasyonunu sağlayarak müzikle eğlenceli ve etkileyici bir şekilde oynamanıza olanak sağlıyor.

Timetosser, dokunmatik bir tempo tuşuna, bir midi zamanlayıcıya ve çalınan müziğin temposuyla uyum sağlamaya yarayan analog geçit voltajına sahip. Gelen ses ile senkronize edildiğinde, yeni bir ses dünyası parmaklarınızın ucuna geliyor.

Richie Hawtin'in kendi tanımıyla Timestosser, “Klasik DJ'liğin ötesine bir adım daha atmanın mükemmel yolu!”

Ürün hakkında açıklama yayımlayan alter.audio şu ifadeleri kullandı: “Timetosser geçmişte sadece kullanıcıların kendi kendilerine monte edip kullanabileceği bir konsepte sahipken, onu turntablism'e ilgi duyan sanatçı arkadaşımız Kypski'ye götürdük. Sonrasında şimdiki Timetosser ortaya çıktı. Çünkü cihaz beat'lerle inanılmaz şeyler yapmanıza izin verirken, ismi de "zamanda sıçrama" kavramını vurgular bir nitelik taşıyor. Timetosser ismi projenin başlangıcından beri her zaman kullandığımız isim olduğu için buna bağlı kalmaya karar verdik. İsim, ürünün ne yaptığını çok iyi anlatıyor. Tabii ki hala ismini Wavewanker olarak değiştirebiliriz :)”

Timetosser'ı genel perakende satışa çıkacak kapasitede üretmek için alter.audio bir Kickstarter kampanyası başlattı. Kampanyaya destek olarak çeşitli ödüllerin yanı sıra kendi Timetosser cihazınıza da sahip olabilirsiniz. Ürününün Kickstarter'daki satış fiyatı 295 euro olarak belirlendi.

Girişime Kickstarter'da destek olabilir, daha fazla bilgi edinmek için Timetosser'ı Facebook, Instagram, YouTube ve Twitter'da takibe alabilirsiniz.

#Frekans çalma listemizi Spotify'da takip edin.

İçerik yazarı Mustafa Tokgöz'ü takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...