Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
Listeler

Spotify, track IDs çalma listelerini Türkiye’den sanatçılarla genişletiyor

Oceanvs Orientalis ve Mehmet Aslan, setlerinde çaldıkları parçalarla düzenli olarak güncellenecek seçkileriyle Spotify’da

  • SPOTIFY İŞ BİRLİĞİYLE
  • 20 Şubat 2021

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Spotify’ın Ağustos 2020’de “track IDs” ismiyle hayata geçirdiği çalma listesi serisine iki Türk sanatçının katkılarıyla oluşan yepyeni çalma listeleri eklendi. Yeni eklenen listelerin mimarları Oceanvs Orientalis ve Mehmet Aslan oldu.

Dans müziğinin önde gelen isimlerinin kürasyonlarıyla hazırlanan ve belirli periyotlarda güncellenen listeler içeren serinin kavramsal çıkış noktası, dans pistinde müzikseverlerin duydukları ancak künyesini bilmedikleri parçaların bilgilerini öğrenmek için etrafındakilere sorma kültüründen geliyor.

Serideki listeler, müzikseverlerin favori DJ’lerinin hem setlerinde çaldıkları parçalara, hem de söz konusu DJ’lerin yeni müzik çalışmalarına kolayca ulaşmalarına yardımcı oluyor.

Oceanvs Orientalis ve Mehmet Aslan’ın track IDs kürasyonlarıyla birbirinden özel toplam 49 listeye ulaşan seriye daha önce Amelie Lens, Boris Brejcha, Carl Cox, Deborah de Luca, Nina Kraviz, Maceo Plex, Todd Terry, Honey Dijon, Richie Hawtin ve Marcel Dettmann’ın aralarında olduğu birçok sanatçı katkı sunmuştu.

track IDs listelerinin tümünü buradan inceleyebilir, Oceanvs Orientalis ve Mehmet Aslan’ın hazırladığı çalma listelerini aşağıda dinleyebilirsiniz.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...