Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ÖNE ÇIKANLAR

The Underground Enigma sanatçılarından seçkiler

7 Şubat'ta MODULE İstanbul'da gerçekleşecek etkinlikte kabin başına geçecek sanatçılardan 5 parçalık seçki hazırladık

  • MIXMAG TURKEY
  • 25 Ocak 2020

Klangkuenstler, Citizen Kain, Secret Cinema, Reno ve Volkan Gündüz'ün 7 Şubat Cuma gecesi MODULE İstanbul sahnesindeki "The Underground Enigma" performansları yaklaşırken sanatçıların diskografilerindeki favori parçalarımızı sizler için derledik.

CITIZEN KAIN

2005 yılından bu yana techno'nun keskin kıvrımlarını ritmik ve melodik bakış açısıyla özgün şekilde yorumlayan Fransız sanatçı Citizen Kain'in Beatfreak Recordings etiketiyle çıkan 2018 yapımı parçası 'Get Some', aynı ismi taşıyan kısaçalar ile müzikseverlerle buluşmuştu.

KLANGKUENSTLER

90'lı yılların sonları ve 2000'li yılların techno sahnesinden ilham alan, kendine olan inancı, müzikal yeteneği ve içgüdülerini 2012 yılından itibaren ortaya koyduğu prodüksiyonları ve performanslarına başarılı şekilde yansıtmayı başaran Alman techno kültürünün genç temsilcilerinden Klangkuenstler'in geçtiğimiz yıl 'Outworld 001' isimli kısaçalar içinde bulunan 'Supernova' parçası sert lead sesleri, acid elementler ve sıcak perküsiyon seslerinin ustaca organize edilen uyumuyla beğeni toplamıştı.

SECRET CINEMA

1991’den bu yana sayısız techno klasiği yaratmış, Hollanda dans müziği çevresinin tanınmış yeteneklerinden biri olmasının yanı sıra Berghain, Space İbiza, Watergate ve Elrow’daki performanslarıyla hatırlanan Secret Cinema'nın 7 Aralık 2019'da MODULE sahnesinde performans sergileyen Reinier Zonneveld ile ortak yapım çalışması 'Pain Thing' favorilerimiz arasında.

RENO

Başta Insomniak etkinlik serisi olmak üzere düzenlediği etkinliklerle elektronik müzik endüstrisinin gelişmesine önemli katkılarda bulunan ve No-Hour Agency’nin kurucusu olan Reno, Percent Records etiketiyle piyasadaki yerini alan, Füzzy ile ortak çalışması 'Lost In Space' çalışmasıyla hafızalardaki yerini koruyor. Parça, 'Big Bang' adlı kısaçalar albümdeki üç orijinal yapımdan biri.

VOLKAN GÜNDÜZ

Müzik şirketi Beatgate'in kurucusu DJ/prodüktör Volkan Gündüz'ün Maktub Music'ten çıkan 'Afterglow' isimli çalışması, 7 Şubat'ta MODULE İstanbul'daki "The Underground Enigma" gecesi için geri sayımın sürdüğü bugünlerde mutlaka hatırlanması gereken yapımlardan bir diğeri.

Happy Memories Happening ve MODULE İstanbul sunumuyla gerçekleşecek etkinliğin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

'Dünyanın Ritmi' çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...