Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

The Weeknd ırkçılıkla mücadele kuruluşlarına yarım milyon dolar bağışladı

Kanadalı sanatçı mücadeleye yardımda bulunma potansiyeli olan herkesi ellerini cebine atmaya çağırdı

  • MIXMAG TURKEY
  • 3 Haziran 2020

The Weeknd, ırkçılıkla mücadele eden çeşitli yardım kuruluşlarına 500 bin dolar bağışta bulundu. Black Lives Matter Global Network, Know Your Rights Camp ve National Bail Out fonlarına bağışta bulunan sanatçı sektördeki diğer kişi ve kurumları da bağışta bulunmaya davet etti.

Yaptığı Instagram paylaşımında, "Siyahların hayatını korumak için her şeylerini riske eden kardeşlerimizi desteklemeye devam edin. Cüzdanı kalın herkesi ellerini cebine atmaya davet ediyorum. Büyük miktarda bağışta bulunmaya imkanınız yok ise küçük meblağ da olsa lütfen elinizden geleni yapın" ifadelerini kullandı.

Bir diğer sosyal medya paylaşımında Universal Music Group, Sony Music, Warner Music, Spotify ve Apple Music'in logolarının yer aldığı bir görsel paylaşan sanatçı büyük plak şirketlerini ve müzik dinleme platformlarını aynı şeyi yapmaya çağırarak, "Endüstrinin saygın kuruluşlarında görev alan değerli iş ortaklarıma - Hiç kimse siyah bireylerin ürettiği müzikten plak şirketleri ve müzik dinleme platformlarının kazandığı kadar gelir elde etmiyor. Ben dün bağış yaptım ve sizleri bu hafta benzer bir aksiyon alıp kamuoyuyla paylaşmaya davet ediyorum. Bu noktada bize katılmanız hem benim hem de toplum için paha biçilmez bir adım olacaktır" dedi.

#Turkuaz çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...