Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ETKİNLİK

UNDERHER 26 Nisan'da İlk Defa Türkiye'de

Son dönemin öne çıkan ikilisi UNDERHER, Charm Music organizasyonuyla 26 Nisan Cumartesi akşamı Anahit Sahne'de

  • MIXMAG TURKEY
  • 12 Mart 2019

Jessica Abruzzese ve Kalden Bess ikilisinin oluşturduğu, son zamanların dikkat çeken elektronik müzik grubu UNDERHER, 26 Nisan Cumartesi akşamı Anahit Sahne'de ilk defa Türkiye'deki müzikseverlerle buluşacak.

Geleneksel müzik eğitimi almış İtalyan asıllı Kanadalı şarkıcı ve aktris Jessica Abruzzese ve bir dönem ses teknisyeni olarak çalışan, son dönemin yükselen techno prodüktörlerinden Tunus asıllı Kanadalı sanatçı Kalden Bess çok farklı arka planlara sahip. Bu farklılık, ikiliye başka hiçbir elektronik müzisyen veya gruba benzemeyen bir nitelik katarak küresel bir bakış açısıyla korkusuzca kendi yollarını çizmeye itiyor.

UNDERHER ikilisi, parçalarını Soundcloud’da paylaşarak, yaşadıkları şehir Montreal’de konserler vererek ve kendi yönettikleri video kliplerini Youtube’da paylaşarak kendi kariyerlerini kendileri inşa etmeye başladı. Bu emeklerinin karşılığını da kısa sürede almaya başladılar. İkili özgün bir sound yakalayarak Jessica'nın da çokça ilham aldığı RnB’nin şehvetli tınılarıyla techno'nun karanlık ve derin mantalitesini şehvetli, sinematik ve çağrışımsal bir bileşimde bir araya getirdi.

Bugüne kadar Stereo Montreal, Piknic Électronik, Uberhaus Beyrut, Blue Marlin Dubai, Sisyphos ve Katerblau Berlin dahil pek çok uluslararası festival ve kulüpte çalan ikili çok geçmeden HVOB ve SOHN gibi etkilendikleri isimlerin öncesinde çalmaya, Moby ve U2 için resmi remiksler yapmaya başladı. Dev isimlerle ortak çalışmara imza atmasına rağmen UNDERHER, ana akım işlerin cazibesine direndi; yaptıkları her remiksi vokalleriyle birlikte tamamen kendilerinin olacak ve canlı setlerine uyacak şekilde hayata geçirdi.

Çok yönlü güçlü bir müzikal kimlik inşa eden UNDERHER, artık tamamen üretime ve ürettiklerini dijital mecralarda paylaşmaya odaklanıyor. İlk kısaçaları “ Inside”, kendi markaları IAMHER aracılığıyla Ekim 2018'de piyasaya çıktı. Ardından da “Dark Souls” ve “Mercy” geldi. İkilinin eşsiz soundu Netflix yöneticilerinin de dikkatini çekti ve "Inside", "Strained Are We", "Dark Souls" ve "Mercy (Harri Agnel Remix)" Danimarka dizisi The Rain, İspanyol dizisi Elite ve İtalyan dizisi Baby’de yer alma başarısı gösterdi.

İkilinin 8 Mart'ta piyasaya çıkan Booka Shade ile ortak çalışmaları "Chemical Release" 5 Mart'ta ilk kez Mixmag aracılığıyla müzikseverlerle buluşmuştu.

Gelişimin ve dönüşümün peşini bırakmayan sanatçılar bir süre önce Kanada'dan Berlin'e taşınarak tamamen Avrupa elektronik müzik çevresine yönelmeye başladı. Hazırlık aşamasında olan solo kısaçaları, ortak yapım çalışmaları, yüksek profilli remiksleri, yeni albümleri ve canlı performanslarıyla ikilinin durmaya hiç niyeti yok.

UNDERHER, Charm Music organizasyonu ve Mixmag Türkiye medya sponsorluğuyla 26 Nisan Cumartesi akşamı İstanbul Anahit Sahne'de. Etkinlik biletlerini bu bağlantı aracılığıyla satın alabilirsiniz.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...