Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

Glastonbury Festival 50'nci yılını kitapla kutlayacak

Yarım asırı geride bırakan festivalin kitabı 31 Ekim'de çıkacak

  • ONUR ATEŞ | FOTOĞRAF: OLI SCARFF
  • 16 Eylül 2019
Glastonbury Festival 50'nci yılını kitapla kutlayacak

İngiltere'nin önde gelen müzik festivallerinden Glastonbury Festival'ın organizatörleri Michael ve Emily Eavis, festivalin 50'nci yıl dönümünü festivalin hikayesini anlatan bir kitap ile kutlayacak.

Michael ve Emily Eavis'in kişisel öykülerinin yanı sıra Adele, JAY-Z, Dolly Parton, Noel Gallagher ve Lars Ulrich'in de aralarında bulunduğu bazı sanatçıların katkılarıyla içeriği zenginleştirilen kitap, festivalin 1970'teki ilk edisyonundan bugüne çeşitli özel fotoğraf karelerini de okuyuculara sunacak.

Kitap hakkında açıklamada bulunan Emily Eavis, "50'nci yıl dönümümüz hızla yaklaşırken tüm hatıra ve hikayemizi tek bir yerde toplamanın zamanının geldiğini düşündük. Umarım festivali geçmişten beri takip eden insanlar böylece hafızalarını tazeleme imkanı bulur ve Glastonbury'nin zengin tarihinin tadına bir kez daha varır" diye konuştu.

Glastonbury'nin 50'nci organizasyonu gelecek yıl 24-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. 31 Ekim'de piyasaya çıkacak olan "Glastonbury 50: The Official Story of Glastonbury Festival" adlı kitaba bu bağlantı aracılığıyla ön sipariş verebilirsiniz.

Spotify '#Frekans' çalma listemizi takip edin.

Yükleniyor...
Yükleniyor...