Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
TEKNOLOJİ

Moog, Korg ve Synthmaster sosyal uzaklaşma sırasında synthesizer uygulamalarını ücretsiz kullanıma açtı

Önde gelen markalardan gelen herkesi müzik yapmaya teşvik edecek duyurular memnuniyet yarattı

  • OZAN TEZVARAN
  • 17 Mart 2020
Moog, Korg ve Synthmaster sosyal uzaklaşma sırasında synthesizer uygulamalarını ücretsiz kullanıma açtı

Koronavirüs pandemisinin gündelik yaşamımızı daha önce görülmedik şekilde etkilediği bir dönemden geçerken, sosyal izolasyon sıkıcı bir hale dönüşebiliyor. Bu sebeple müzisyenlerin ve müzikseverlerin zamanlarını daha iyi geçirmesi için Moog, Korg ve KV331 Audio Synthmaster yardıma koşuyor.

Sektörün önde gelen markaları, synth uygulamalarının bazılarını sınırlı bir süre için ücretsiz olarak kullanıma açma kararı aldı. Moog’un Minimoog Model D iOS uygulaması, Korg’un iKaossilator iOS ve Android uygulamaları ile Synthmaster One'ın iPhone sürümü artık ücretsiz olarak kullanılabilir durumda.

Moog, durumu “pozitifliği, yaratıcılığı ve ifadeyi yaymak için bir hediye” olarak nitelendirirken, yavaşlamak, doğuştan gelen gücümüzü takdir etmek ve sesin yükselen gücünü deneyimlemek için bir an” açıklamasını yapıyor.

Korg'un açıklamasında “Birçok insan kendini karantinaya alarak ve evden çalışırken, kendinizi biraz meşgul etmenize yardımcı olmak istedik” sözleri dikkat çekerken, Türkiye'nin dünyaya açılan markası KV331 Audio Synthmaster ise içinde bulunduğumuz sosyal izolasyon süreci boyunca herkesi müzik yapmak konusunda cesaretlendirme amacı taşıyarak bu kararı aldıklarını belirtti.

Markaların ilgili ürünlerinin tanıtım videolarını aşağıda izleyebilirsiniz.

'Elektronik Müzik 101' çalma listemizi Spotify'da takip edin.

İçerik yazarı Ozan Tezvaran'ı takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...