Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
MÜZİK

Ah! Kosmos Tamada’nın “Mapatie” parçasını remiksledi

Çalışmanın orijinal düzenlemesi Nisan’da müzikseverlerle buluşmuştu

  • MIXMAG TURKEY | FOTOĞRAF: FURKAN TEMİR
  • 24 Eylül 2021
Ah! Kosmos Tamada’nın “Mapatie” parçasını remiksledi

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Başak Günak'ın projesi Ah! Kosmos, çalışmalarını Gürcistan’da sürdüren prodüktör, şarkıcı ve söz yazarı Tamada’nın “Mapatie” teklisini remiksledi.

Çalışmanın orijinal düzenlemesi bu yıl Nisan ayında paylaşılmış ve beğeni toplamıştı. Özür dileme eyleminin insan benliğinin derinliklerindeki kavrayışını konu alan parça, bunu şiirsel bir formatta mecazi biçimde dışa vuruyor.

Ah! Kosmos’un “Mapatie” için hazırladığı düzenleme, önceki ismi Souq Records olan ve adını Alt Orient olarak değiştiren plak şirketinin beşinci yıl kutlaması kapsamında 5 Kasım’da çıkacak olan derleme albümünden paylaşılan ilk yapım. Toplam sekiz remiksin orijinal düzenlemeleri ile birlikte öne çıkacağı “Alt Orient VA” isimli derlemede Namito, cheb, Valeron, Zigan Aldi, Pandhora, Santi & Tuğçe, Tebra, Dizharmonia, Jubantouja ve Zuma Dionys gibi sanatçılar yer alacak.

Tamada önceki ay “Dionysus vs Tamada” adını verdiği ilk albüm çalışmasını dinleyicilerinin beğenisine sunmuştu. Ah! Kosmos ise son olarak Özgür Yılmaz ile ortak yapım projesi “Yarama Bastıkça”yı Ağustos ayının son günlerinde piyasaya çıkarmıştı.

“Mapatie”nin Ah! Kosmos imzalı remiksini aşağıda dinleyebilirsiniz.

#Turkuaz çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...