Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
Listeler

2020’de satın alabileceğiniz en iyi 5 synth

Korg, Sequential, Moog ve alanda yeni firmaların üretimleriyle synthesizer çılgınlığı yeniden gündeme geliyor

  • ZEYNEP YAZICI
  • 7 Nisan 2020

1
KORG ARP 2600 FS

Yeniden üretilen bu versiyonda hem orijinal edisyona eklenen yeni arpejyatör ve sıralayıcı gibi filtreleri hem de midi/USB bağlantı özelliği yer alıyor. Ki bu özelliklerin hiçbiri cihazın 1971 yılında üretilen versiyonunda yer almıyordu. Orijinaline benziyor mu? Yanlış soru. Modern dokunuşlarla daha donanımlı hâle getirilmiş bir cihaz mı? Kesinlikle!

3,300 £, www.korg.com

2
SEQUENTIAL PRO3

Dave Smith, gürül gürül parafonik synthler ile “Pro” serisini güncelliyor. Cihazda iki adet voltaj kontrollü osilatör, bir adet 32 setlik 16 wavetable içeren wavetable osilatörü, üç adet filtre, kapsamlı LFO ve sekanslama özellikleri yer alıyor. Biraz göz korkutucu görünse de Sequential Pro3, Dave Smith’in kullanımda sezgisellik gerektiren modern cihazlarından.

1,459/1,960 £, sequential.com

3
ASM Hydrasynth

Fütüristik bir sound üretmek için biçilmiş kaftan olan Hydrasynth, makul fiyat aralığı, kullanım kolaylığı ve kapsamlı wavetable özellikleriyle zirveye oynuyor. Yeni masaüstü versiyonunda klavye olma özelliği taşıyan bir tuş takımı bulunuyor.

799 £, www.ashunsoundmachines.com

4
KORG WAVESTATE

Klasik Wavestation’ın bu güncellenmiş kompakt versiyonu eski versiyonuna kıyasla oldukça geniş bir kapasiteyle karşımıza çıkıyor. Brass ve yaylılar gibi donanım üzerinde eksiltici sentezle üretilmiş gerçek sesleri elde etmek istiyorsanız bu ekipman tam size göre. İnce ayar yapmayı seven preset avcıları için biçilmiş kaftan olan bu cihazda derin ve artan sekans üretmek için lock-style sekanslama parametresi yer alıyor.

644 £, www.korg.com

5
MOOG SUBSEQUENT 25

Birçok kişiye göre Sub Phatty, Moog’un dünyasına giriş için başlangıç adımıydı. Firma ufak, bütçe dostu, iki notalı parafoni ve güncellenmiş ses motoruyla Subsequent 25’i piyasa sürüyor. En çok gereksinim duyulan düğmeler üst panelde yer aldığından dolayı daha fazla özelliğinden faydalanmak adına yazılım kullanımı tavsiye ediliyor.

812 £, www.moogmusic.com

King iş birliğiyle ve okurlarımızın önerileriyle oluşan "No Distractions" ve “Cheers To The Night” çalma listelerimizi Spotify'da takip edin!

İçerik yazarı Zeynep Yazıcı'yı takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...