Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ETKİNLİK

Birleşik Krallık’ta pandemi sonrası düzenlenen ilk kulüp gecesi eski günlerin coşkusunu anımsattı

Kulüp gecelerinin geri dönüşü, ülkede yakın geleceğin iyi biçimde şekilleneceğinin işaretini verdi

  • MIXMAG TURKEY | FOTOĞRAF: ESME SURFLEET
  • 1 Mayıs 2021

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Liverpool’da 30 Nisan ve 1 Mayıs günleri için planlanan test etkinliklerinin ilki dün coşkulu bir şekilde gerçekleşti.

Kentin bilinen alışma noktalarından Bramley-Moore Dock’ta organize edilen ve sosyal mesafe ile maske zorunluluğunun olmadığı etkinliğine 3.000 kişi katıldı. Birleşik Krallık hükümetinin etkinlik sektöründe ekonomik canlanmayı hızlandırmak amacıyla başlattığı Etkinlik Araştırma Programı’nın (Event Research Programme) bir parçası olarak hayata geçirilen test etkinliklerinin 30 Nisan’daki ilk buluşmasında Sven Väth, The Blessed Madonna, Jayda G, Yousef, Lauren Lo Sung ve Lewis Boardman sahne aldı. Bugünkü test etkinliğinde ise Fatboy Slim, James Organ, Hot Since 82, Enzo Siragusa ve b2b performanslarıyla Yousef ile Special Guest ve Heidi ile Jaguar kabin başında olacak.

Test etkinliklerine 3.000 kişi kabul edilse de, normal şartlarda dış alandaki 6.000’i aşkın kapasiteyle mekanın toplam kapasitesi 10.000 kişiyi ağırlamaya müsaade ediyor. Liverpool ayrıca 2 Mayıs’ta Sefton Park’ta 5.000 kişilik sosyal mesafesiz bir açık hava müzik festivaline de ev sahipliği yapacak.

Tüm katılımcılardan etkinlik öncesi negatif COVID-19 test sonucuna sahip olmaları isteniyor, etkinliklerden belli bir süre sonra ilgili katılımcılara ilave bir test daha uygulanacak ve elde elide bulgular Birleşik Krallık’ta 21 Haziran’dan itibaren planlanan tam normalleşmeyle ilgili yapılacak değerlendirmelerde yol gösterici olacak.

#Frekans çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...