Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
Sanatçılar

Dinlemeniz gereken 5 Brezilyalı genç yetenek

Ülkenin dans müziği ortamında son dönemde ilgi uyandıran 5 sanatçıyı tanıyalım

  • MIXMAG BRAZIL İŞ BİRLİĞİYLE
  • 30 Ekim 2019

Güney Amerika kıtasının neredeyse tüm merkezi bölgesini ve kuzeydoğu kısmını kapsayan, yaklaşık 210 milyon nüfusuyla birbirinden çeşitli kültürlere ev sahipliği yapan, gezegenin en büyük ülkelerinden Brezilya dans müziğinin küresel piyasasına kazandırdığı etkili isimlerle ve düzenlenen yüksek katılımlı etkinlikleriyle oldukça önemli bir merkez. Ülkenin son dönemde yetiştirdiği, prodüksiyonları ve performanslarıyla gelecek vaat eden beş genç yeteneğini Mixmag Türkiye okurları için mercek altına aldık.

LOW BEAT BOUNCE

Brezilyalı prodüktör Braule Donovan tarafından oluşturulan bir proje olan Low Beat Bounce, güçlü bass sesleri kullandığı ve özellikle deep house, tech house ile future G-house türlerindeki istikrarlı prodüksiyonlarında insanlara müzik aracılığıyla duygularını ifade ediyor. Son parçasını Deep Bear plak şirketinden çıkaran Low Beat Bounce, profesyonel DJ'lik eğitimini AIMEC Maringá'da tamamladı.

Low Beat Bounce'u takip edin: Facebook | Twitter | Instagram

JOHN NOIZZ

Paraguay'ın başkenti Asunción'da doğan ve Brezilya'ya taşındıktan sonra şimdilerde yaşamını Brasilia şehrinde sürdüren John Noizz, 2006 yılının DJ'lik sanatıyla tanışması ve profesyonel DJ'liğe adım atması bakımından kendisi için gerçek bir dönüm noktası olduğunu söylüyor. Sanatçı özel partiler için olduğu kadar aralarında Virus Detected, Martin Cortes, Alex AQ, Osi Leith, Kwak, Pasto, Julio Sotelo, Cass, Alex Araujo ve Red-R gibi uluslararası sanatçıların yer aldığı etkinlikler için de tercih edilen bir isim.

John Noizz'i takip edin: Facebook | Twitter | Instagram | Soundcloud

ARTHUR SOBRER

Arthur Sobrer'in elektronik müzikle tanışması birkaç yıl önce Tomorrowland'in aftermovie videolarını izlemesiyle gerçekleşti. Dans müziğinin farklı türlerinine ilgi duyan sanatçı, 2017 yılının başlarında müzik prodüksiyonu yapmaya başladı. Prodüktör arkadaşlarının tavsiyesiyle yazılım ve donanım ekipmanını kurmaya başlayan Sobrer, techno ağırlıklı çalışmalarının yanı sıra Eric Prydz ve Artbat'tan ilham aldığı progressive çalışmalar üzerine de yoğunlaşarak kendi müziğini üretiyor ve bunları başta Alphabeat Records olmak üzere çeşitli plak şirketleri aracılığıyla müzikseverlerle paylaşıyor.

Arthur Sobrer'i takip edin: YouTube | Spotify | Soundcloud

DJ HEYCK

DJ'lik ve prodüktörlük kariyerine 2017'de başlayan Heyck, AIMEC Porto Alegre ve MkMN'de eğitim gördü. Duygusal hissiyatını ve kişisel tecrübelerini müzik vasıtasıyla insanlara aktarmak için becerilerini her gün geliştirmeye önem veren isim, aralarında VINNE, Andre Sarate ve ANALÚ gibi meşhur isimlerin bulunduğu sanatçılarla aynı sahneyi paylaştı. Hardwell, David Guetta, Yves V, Vintage Culture ve Cat Dealers, DJ Heyck'in ilham aldığı sanatçılar arasında yer alıyor.

DJ Heyck'i takip edin: Instagram | Spotify | Soundcloud

FABIO HANDS

Çok uzun zamandır elektronik müziğe tutkuyla bağlı olan Fabio Hands, setlerinde ağırlıklı olarak house, tech house ve techno yapımlara yer vermekten hoşlanıyor. Kariyerinin başlarında São Paulo Belediyesi tarafından organize edilen DJ'lik yarışmasının kazananı olan isim, Clash Club, Easy Club, Lab Club ve Mono gibi kulüplerde ve Rio Müzik Konferansı'nda çeşitli performanslara imza atmasıyla biliniyor.

Fabio Hands'i takip edin: Soundcloud | Facebook | YouTube

#Arşiv çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...