Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ÖNE ÇIKANLAR

FIFA'nın gelmiş geçmiş en iyi şarkıları

Oyunseverleri FIFA 2021 heyecanı şarmışken oyunun müzik arşivinde yolculuğa çıkıp yepyeni bir çalma listesi oluşturduk

  • MIXMAG TURKEY
  • 25 Haziran 2020

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Oyunseverlerin ve futbolseverlerin ortak ilgi alanlarından biri kuşkusuz sanal ortamdaki futbol oyunları. İlk olarak 15 Aralık 1993'te "FIFA International Soccer" adıyla piyasaya sürülen FIFA oyun serisi, aralıksız olarak her yıl yeni sürümleriyle oyunseverlerin ilgi odağı olarak sektörde trend belirleyici bir konuma erişti ve son olarak geçtiğimiz günlerde serinin yeni oyunu FIFA 2021 ile ilgili ayrıntılar EA Sports tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

Yalnızca bilgisayar oyuncuları için değil aynı zamanda Xbox ve PlayStation için de 9 Ekim 2020 tarihinde piyasaya çıkması beklenen FIFA 2021; PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformu için ön siparişe açıldı. EA Access ya da Origin Access üyesi olanlar, oyunu 1 Ekim 2020'den itibaren indirebilecek.

PC, Xbox One ve PlayStation 4 versiyonunda çok önemli geliştirmelerin beklenmediği FIFA 2021'de en çok merak edilen konulardan biri Xbox Series X ve PlayStation 5 sürümlerinin sahip olacağı gelişmiş görüntü kalitesi.

Oyunun fiyatları da en çok merak edilen konulardan biri. FIFA 2021'in Steam platformu üzerinden indirilecek PC versiyonunun fiyatı 419,99 ₺ olarak açıklanırken, Xbox One sürümü 497,50 ₺, PS4 için ise 499,90 ₺ şeklinde ücretlendirmeye gidildi. EA Sports'un yaptığı açıklamaya göre oyunu PlayStation 4 ve Xbox One için alanlar herhangi bir ek ücret ödemeden Xbox Series X ya da PlayStation 5’te de oynayabilecek.

EN İYİ FIFA ŞARKILARI

FIFA serisini oyun tutkunları için en özel kılan unsurlardan biri de hiç şüphe yok ki oyunun her sürümünde EA Sports küratörlerinin seçtiği birbirinden güzel şarkılar. Yıllar içinde birbirine eklenen geniş FIFA oyun müzikleri diskografisinde elektronik dans müziğinin etkili örneklerine rastlamak mümkün. FIFA 2021 için heyecanlı bekleyiş EA Sports'un yaptığı duyuru ile ivme kazanmışken oyunun müzik arşivinde geriye doğru iz sürüp severek dinleyeceğinizi umduğumuz yeni bir çalma listesi oluşturduk. Moby'den Fatboy Slim'e, Peggy Gou'dan Sofi Tukker'a ve Paul Kalkbrenner'den deadmau5'a kadar birbirinden çeşitli sanatçıların FIFA oyunlarıyla ölümsüzleşen parçalarını bir araya getirdiğimiz "En İyi FIFA Şarkıları" listemizi aşağıda dinleyebilirsiniz.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...