Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

Hollanda'da oturmalı ve sosyal mesafeli techno partisi düzenlendi

Normalde 800 kişi kapasiteli mekana 30 müziksever girebildi

  • MIXMAG TURKEY
  • 8 Haziran 2020

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Hollanda’da sosyal mesafeli ve oturmalı düzen bir techno partisi düzenlendi.

Ülkenin Nijmegen kentinde bulunan 800 kişi kapasiteli kulüp Doornroosje, 6 Haziran Cumartesi günü "Social D(ist)ancing. A 'clubnight'" adlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. 30 müzikseverin katıldığı etkinlikle 6 DJ 20’şer dakikalık setleriyle kabin başına geçti.

Sosyal mesafe kurallarına dikkat edilen etkinlikte müzikseverler dans pistine 1.5 metre mesafe aralıklarıyla konumlandırılan sandalyelere oturarak eğlendi. Katılımcıların ayağa kalkıp dolaşmalarına izin verilmese de paylaşılan görüntülerde bazı kişilerin ayakta dans ettikleri dikkatlerden kaçmadı.

Etkinlikte performans sergileyen DJ’lerden biri olan Mauke Rodermond, Mixmag’e yaptığı açıklamada, “Bu etkinlik, bir dans müziği organizasyonunda oturmak zorunda olmanın ne kadar gülünç olduğunu vurgulamak ve mevcut karantina politikalarına lokal sahnenin tepkisini göstermek için düzenlendi” diye konuştu.

Hollanda hükümeti koronavirüse yönelik mücadele kapsamındaki kısıtlamaları son günlerde hafifletse de bar, restoran ve kulüplerin faaliyet göstermesi en fazla 30 kişi ile sınırlandırılıyor.

Etkinliğin organizatörü Jonathan Brand ise, Metro’ya verdiği röportajda, “Her şeye rağmen çok güzel bir etkinlikti. İnsanlar sandalyede olsalar dahi halen dans ediyor. Yumruklarını havaya kaldırarak tempo tutuyor ve vücutlarını müziğin ritmiyle hareket ettiriyorlar. Bunu gözlemlemek tam anlamıyla harikaydı” dedi.

#Frekans çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...