Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ÖNE ÇIKANLAR

House of Superstep modayı müziğin ritmiyle harmanlıyor

Converse sneaker ve House of Superstep mağaza içi sesleri kullanılarak müzik ve modanın sıra dışı biçimde sentezlendiği projeye Ferhat Albayrak, Sezer Uysal, Furkan Kurt & Kerem Tekinalp ve Seko katkı sağlayan sanatçılar oldu

  • MIXMAG TURKEY
  • 21 Aralık 2023

Türkiye'nin öncü giyim markalarından House of Superstep, life* from istanbul iş birliği ve Converse Türkiye’nin katkılarıyla moda ve müziği bütünleştiren sıra dışı bir projeye imza attı.

Ünlü müzik yapımcısı David Holmes'un 1997 tarihli "Let’s Get Killed" albümünden ilhamla House of Superstep mağazalarının kendine özgü seslerini Türkiye'nin önde gelen müzik prodüktörlerinin yaratıcılıkları ile bir araya getiren proje, elektronik müzik ve sneaker dünyasındaki derin köklü ilişkiyi çarpıcı şekilde öne çıkarıyor.

Ferhat Albayrak, Sezer Uysal, Furkan Kurt & Kerem Tekinalp ve Seko, Converse sneaker ve House of Superstep'in mağaza içi seslerini kullanarak müzik ve modanın sıra dışı biçimde bütünleştiği projede yer alan sanatçılar oldu.

Proje kapsamında sanatçıların mağaza içinde yaptıkları alan kayıtlarından elde ettikleri sesler, kendi tarzlarındaki müzikalitenin ilgi uyandırıcı bileşenleri oldu ve müzik ve sneaker modasının birlikteliğini yansıttı.

David Holmes'un New York sokaklarında gezerek elinde bir kayıt makinasıyla kaydettiği şehir sesleri ve farklı arka planlardan gelen insanların röportajlarından aldığı "sample"larla ürettiği "Let’s Get Killed" albümü, sanatçıların bu süreçteki yaratıcı yolculuklarında önemli bir ilham unsuru oldu. Bu hikayeden yola çıkılarak House of Superstep mağazalarındaki özgün seslerin kullanıldığı çeşitli müzik türlerinde üretilen parçalar, 20 Aralık’tan itibaren hem dijital platformlarda yer aldı hem de House of Superstep'in tüm iletişim mecralarında kullanılmaya başladı.

Moda ve müziği birleştirme vizyonu ile çok konuşulacak projedeki müzik çalışmalarının kapak görselleri de projenin kendisi kadar ilgi uyandırıcı. Ortaya çıkan kapak görseli tasarımları, müziğe duyduğu tutku ve motivasyonu sanat direktörlüğü kimliğine başarıyla yansıtan Arman Akıncı’nın yetenekli ellerinden çıktı.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...