Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
TEKNOLOJİ

Pioneer DJ yeni medya oynatıcısı CDJ-3000’i tanıttı

DJ’lerin merakla beklediği medya oynatıcı CDJ-3000 ön siparişe açıldı

  • PIONEER DJ İŞ BİRLİĞİYLE
  • 10 Eylül 2020

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

Medya oynatıcı ailesine ekleyeceği yeni ürünü CDJ-3000’in geçen hafta sosyal medyada tanıtım videosunu paylaşan Pioneer, ürünle ilgili merakla beklenen ayrıntıları bugün yeni bir video ve yeni bir duyuru ile paylaştı.

HIZLI VE GELİŞMİŞ İŞLEMCİ

CDJ-3000, karmaşık işlemlerin rahatlıkla üstesinden gelecek bir mikro işlem birimiyle (MPU) geliyor. Pioneer CDJ ailesinde bir ilk olan bu özellik sayesinde sistem daha hızlı ve akıcı ilerliyor olacak. İçinde iki ayrı çip olan yeni CDJ-3000’de artık parçalar oynatılıyor olsa bile önizleme yapma, beat atlama, key senkronizasyonu / eşlemesi ve hızlı kayıt yükleme gibi karmaşık işlemler daha efektif biçimde DJ’lerin kullanımına sunuluyor olacak.

GELİŞTİRİLMİŞ SES TASARIMI

CDJ-3000’in sesi işlemleyen iç hesaplama işlemcisi, tüm ses dosyası formatlarını okuyacak biçimde 96 kHz/32-bit’e yükseltildi. Sahip olduğu yeni teknoloji sayesinde CDJ ailesinin bu yeni üyesinde birbirinden çeşitli çalma hızı opsiyonlarına sahip olmak ve master tempo kontrolünde daha hassas ayarlama yapmak mümkün olacak.

CD OYNATICIYA VEDA

Pioneer DJ'in son olarak 2016 yılının başlarında piyasaya sürdüğü CDJ-2000NXS2 medya oynatıcısında yer alan CD çalara CDJ-3000'de veda edildi.

9 İNÇ'LİK GENİŞ DOKUNMATİK EKRAN

Büyük bir ekranda kütüphanenizdeki müzikleri bulmak her zaman daha kolay. CDJ-3000, bu ihtiyaca 9 inç’lik geniş dokunmatik ekranıyla cevap veriyor.

YENİDEN TASARLANAN KONTROLÖRLER

• Çalma listesi ve arama butonları - kütüphanenizde kolayca arama yapıp çalma listelerinize seri şekilde ulaşmak için ekranın üst tarafında konumlandırıldı.

• Daha fazla hot cue - toplam 8 hot cue butonu artık ekranın alt tarafında daha erişilebilir konumda yer alıyor.

• Beat atlama butonları - bu özellik sayesinde parçaların metronomunda 1/2, 1, 2, 4, 8, 16, 32 ve 64’lük ölçülerde ileri ve geri gitmek çok kolay.

• Gelişmiş otomatik beat loop butonu - NXS2’den aşina olunan 4-Beat Loop kontrolörü artık 8-Beat’lik kapasitesiyle loop oluşturma kabiliyetlerinizi ikiye katlayacak.

REKORDBOX VE IPHONE UYUMLULUĞU

Artırılan uyumluluk özellikleriyle rekordbox kütüphanenizi ister dizüstü bilgisayarınızla, ister USB ya da SD kartınızla, isterseniz rekordbox’ın en güncel versiyonunu kullanmak şartıyla iPhone’unuzla CDJ-3000’e aktarabilirsiniz.

AKICILIĞI ARTIRAN GÜNCELLEMELER

Yazılım iyileştirmeleriyle artık CDJ-3000’de ister o an çalınmakta olan parçalar için ister çalma listenizdeki diğer kayıtlar için eskisine kıyasla daha hızlı şekilde ön dinleme yapabileceksiniz. Key senkronizasyonu da artık eskisine göre daha efektif ve daha güçlü.

DOKUNMATİK ÖNİZLEME

Yalnızca ekrana dokunularak parçalarda dinlemek istenilen bölgelere kolayca geçiş yapılabilecek. CDJ-3000’e Pioneer DJM-V10 veya DJM-900NXS2 gibi farklı mikserler bağlı ise, Pro DJ Link vasıtasıyla mikserin karşı tarafındaki medya oynatıcıdan da parçaların önizlemesi mümkün olacak.

DOKUNMATİK CUE

Halihazırda çalmakta olduğunuz bir parçanın o an başka bir bölümünü mü dinlemek istiyorsunuz? Touch Cue bu noktada yardıma koşuyor olacak. Tek yapmanız gereken, dokunmatik önizlemede olduğu gibi ekrandaki ses dalgası görüntüsü üzerinde parmaklarınızla gezinmek.

SES DALGASI GÖRÜNTÜLEMEDE DAHA FAZLA AYRINTI VE 3BAND DESTEĞİ

CDJ-3000’in geniş ekranında hem çalınan parçanın hem de cue yapılmış parçanın waveform görüntüsü bir arada görülebilecek. Ürün ayrıca içerdiği 3Band Waveform yazılımı sayesinde parçaların farklı frekans genişliklerindeki ses şiddetlerini ayırt edici renklerle DJ’lere gösteriyor olacak.

SET SIRASINDA KEY UYUMLULUĞUNU AYARLAMAK DAHA KOLAY

Key mixing ve armonik set vazgeçilmezleriniz arasında yer alıyorsa, Key Sync ve Key Shift adlı iki yeni özellik ile sıradaki parçanın key’ini oynatılmakta olan parçanın sahip olduğu key’ine kolayca çekebileceksiniz.

6 MEDYA OYNATICIYLA SINIRLARI ZORLAYIN

Pro Link kullanarak altı CDJ-3000’i birbirine bağlayabilirsiniz. Pioneer’ın 2020 başlarında tanıttığı 6 kanallı mikser ürünü DJM-V10 şimdi daha fazla anlam kazanıyor.

SINIRLI SAYIDA BEYAZ RENK SEÇENEĞİ

Pioneer, alışılmış siyah rengin dışında renk tercih edecek kullanıcıları da düşünerek küçük bir fiyat farkıyla sınırlı sayıda beyaz renkli ürün seçeneği de sunuyor.

Yeni CDJ-3000, vergiler hariç 2.299 dolarlık fiyatıyla ön siparişe açıldı. Ürün hakkında daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

‘En İyi FIFA Şarkıları’ çalma listemizi Spotify’da takip edin.

Sonraki Sayfa
Yükleniyor...
Yükleniyor...