Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü

Be Svendsen Ağustos ayını Ege'de tamamlayacak

Danimarkalı sanatçı 23 Ağustos'ta Çeşme Sommer Klein'da, 25 Ağustos'ta ise Yunanistan'ın Mykonos Adası'nda çalacak

  • MIXMAG TURKEY
  • 19 Ağustos 2019
Be Svendsen Ağustos ayını Ege'de tamamlayacak

Sanat deneyiminde yararlandığı nostaljik enstrümanlar, müstesna vokal öğeler, sıra dışı sample'lar ve meditatif elementlerle "organik" tekno soundunun temsilcilerinden Be Svendsen, yoğun geçen yaz turnesini Ege kıyılarında tamamlayacak.

Geçtiğimiz Ekim ayında çıkan albümü 'Between A Smile And A Tear'dan dördüncü teklisi 'Day 3'yi iki farklı yeni versiyonu ile 28 Haziran'da dinleyicileriyle buluşturarak olumlu tepkiler alan sanatçı, prodüksiyonlarında organik sesleri sıkça kullanıyor.

Svendsen'in sahne performanslarını ise belli bir kategoriyle sınırlandırmak oldukça zor. Bunun yerine aynı potada erittiklerini yan yana sıralamak istediğimizde aklımıza ilk gelen sözcükler şunlar: hipnotik çöl, sirk, şaman, kovboy teknosu. Vokaller, mekanlardan aldığı ses örnekleri, nostaljik kayıtlar ve canlı enstrümanlar tekrarın meditatif niteliğinde iç içe geçiyor. Oluşturduğu sinematik ses manzaralarıyla adeta bir hikaye anlatıcısı gibi müziği işleyen Be Svendsen dinleyicilerin hayatı, evreni ve her şeyi kutlamasına kapı açıyor.

Svendsen, 23 Ağustos'ta Çeşme'nin popüler mekanlarından Sommer Klein'da, 25 Ağustos'ta ise Yunanistan'ın Mykonos Adası'nda Blue Marlin'de sahne alarak Ağustos turne dönemini Ege kıyılarında tamamlıyor olacak. 23 Ağustos'ta King sunumuyla Çeşme Sommer Klein'da gerçekleşecek etkinlikte Be Svendsen'e Arjantinli DJ/prodüktör LUM eşlik edecek. Etkinlik biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Spotify '#Frekans' çalma listemizi takip edin.

Yükleniyor...
Yükleniyor...