Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
ETKİNLİK

Big Burn İstanbul 3 günlük festival deneyimi ile geri dönüyor

Festivalin programında birbirinden değerli birçok sanatçı var

  • Furkan Kılıçaslan
  • 27 Haziran 2019
Big Burn İstanbul 3 günlük festival deneyimi ile geri dönüyor

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Big Burn İstanbul için geri sayım sürüyor. Geçtiğimiz iki yılda toplam 45 binden fazla müzikseveri ağırlayarak Türkiye'nin en büyük elektronik müzik festivali olma başarısı gösteren festival, 2019'da da birbirinden değerli birçok sanatçıyı yeni evi Şile Woodyville Treehouses'da ağırlayacak.

Big Burn 2019'un açıklanan sanatçılar listesinde, DJ'liğinin yanı sıra prodüktörlüğü ile de geçtiğimiz yılın en çok dikkat çeken isimleri arasında olan, bu yıl Mixmag tarafından 2018'in en iyi 3.DJ'i seçilen Peggy Gou, global tekno sahnesinin en önemli sanatçılarından biri olarak anılan Berghain'ın kıdemli resident DJ'i Türk asıllı Len Faki, İtalyan ikili Tale Of Us'ın "bilinç aleminde uzun bir serüven" mottosuyla kurdukları Afterlife Recordings'in "Realm Of Consciousness Pt. IV" adlı yepyeni derleme albümüne verdikleri "Trust My Eyes" parçasıyla yaza güçlü bir giriş yapan Mind Against, elektronik dans müziğinin en itibarlı plak şirketlerinden Crosstown Rebels ile yaptığı çalışmalar ve Day Zero adındaki konsept parti serisiyle son yılların en çok konuşulan isimlerinden biri olan Damian Lazarus var.

Bu isimlerin yanı sıra Mixmag'de prömiyeri yapılan ilk Türk sanatçı olma ünvanına sahip Şafak Özkütle (Oceanvs Orientalis), çeşitli müzikal geleneklerin peşinde geçen sanat deneyiminde yararlandığı nostaljik enstrümanlar, müstesna vokal öğeler, sıra dışı sample'lar ve meditatif elementlerle "organik" ve "bedevi" tekno soundunun temsilcilerinden biri olarak değerlendirilen Danimarkalı sanatçı Be Svendsen, canlı performanslarıyla dans pistlerinin her birinden büyüleyici müzikal hikayeler çıkaran Alman tekno veteranı Stephan Bodzin kaçırılmayacaklar arasında.

3 günlük festivalde dinleme şansı yakalayabileceğimiz diğer isimler ise şöyle sıralanıyor: Adiel, Antigone, Behrouz, Carlita, Claptone, David Mayer, Dubfire, Francesca Lombardo, Guy Gerber, Ilario Alicante, Joachim Pastor (live), Marco Resmann, Monoloc, Matthew Dekay, N’TO (live), Nastia, Recondite (live), Ruede Hagelstein, Worakls.

Big Burn İstanbul 2019, Woodyville Treehouses'un mavi ve yeşilin kucaklaştığı eşsiz doğasında bungalov ve çadırlı konaklama paketleriyle de 3 gün boyunca elektronik müzikseverlere kesintisiz bir festival deneyimi yaşatacak. 26, 27 ve 28 Temmuz 2019 tarihlerinde gerçekleşecek Big Burn İstanbul festivalinin biletlerini buradan satın alabilirsiniz.

Big Burn Istanbul'a özel hazırladığımız Spotify listemizi takip edin.

Yükleniyor...
Yükleniyor...