Ara Menü
Ana Sayfa En Son Haberler Menü
HABER

D’n’B tarihiyle ilgili bilgilerinizi yeni kitapla tazeleyin

‘Who Say Reload’ isimli kitap D’n’B’nin geçmişine uzanarak türün öncülerinden hikayelere yer veriyor

  • MIXMAG TURKEY
  • 24 Ocak 2021
D’n’B tarihiyle ilgili bilgilerinizi yeni kitapla tazeleyin

E-posta listemize katılarak en güncel içeriklerden ve ayrıcalıklardan haberdar olun.

D’n’B müziğin tarihine detaylı bakış açısı sunan yeni bir kitap çıkıyor.

Dans müziğine olan sevgisiyle ve yöneticiliğini yaptığı hip-hop blog’u Only Built for zShare Links ile tanınan Paul Terzulli tarafından hazırlanan “Who Say Reload” adlı kitap, D’n’B türünün ortaya çıktığı zamanlara Goldie, DJ Hype, Roni Size, Andy C ve 4hero dahil birçok öncü sanatçının izlenim ve hikayelerine yer vererek ışık tutuyor.

Goldie’nin Metalheadz gecelerini ölümsüzleştiren fotoğraf sanatçısı Eddie Otchere’in fotoğraflarını içeren “Who Say Reload”, 5 Mart 2021 tarihinde Velocity Press’ten piyasaya çıkacak.

Kitap hakkında açıklamalarda bulunan Terzulli, “Jungle olarak da bildiğimiz bu tür ortalığı yıkıp geçtiğinde bu müzik ve yaratıcıları hakkında gizemli bir hava hep mevcuttu. Plak, kaset ve bu türün egemen olduğu rave etkinliklerine katılarak bunu tecrübe edebilirdiniz elbette ama bu fütüristik ses dünyasının arkasındaki isimler hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkarmak apayrı bir işti. Bu geçmişe ait hikayelerin podcast konuşmaları, YouTube videoları, modası geçmiş internet siteleri ya da anekdot paylaşımı yapılan sosyal medya hesapları gibi mecralarda dağınık şekilde varlığını sürdürmesinden ziyade tek bir yerde toplanıp insanlara sunulmasının bir gereklilik olduğunu hissettim” diye konuştu.

Kitaba ön sipariş vermek için bu bağlantıya tıklayabilir, ayrıca kitapta değinilen 36 yapıma ait orijinal görsellerin bir arada olduğu A2 boyutunda postere ulaşmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

‘Dünyanın Ritmi: Londra’ çalma listemizi Spotify'da takip edin.

Sonraki yazýyý yükle
Yükleniyor...
Yükleniyor...